Reklama
Reklama

Nowy tydzień i nowe utrudnienia na poznańskich ulicach!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PIRO z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. PIRO z Pixabay

Już od poniedziałku.

Jak zapowiada ZDM, od 5 do 29 lutego w związku z budową przyłącza wodociągowego i kanalizacji sanitarnej nastąpi miejscowe zwężenie jezdni ulicy Świerzawskiej na wysokości posesji nr 19. Zamknięty będzie też przyległy odcinek chodnika po północnej stronie ulicy.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

"Przejazd będzie odbywać się wahadłowo, a ruch pieszy zostanie skierowany na drugą stronę ulicy. Przypominamy, że na ulicy Świerzawskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Również od poniedziałku aż do 5 marca w związku z budową pasa do prawoskrętu z ul. Głogowskiej, w rejonie stacji paliw na wysokości ul. Rawickiej wystąpią miejscowe utrudnienia w ruchu pojazdów wzdłuż zachodniej krawędzi jezdni oraz sąsiedniego ciągu pieszo-rowerowego.

"Prędkość maksymalna pojazdów w rejonie prac zostanie czasowo ograniczona do 30 km/h. O kolejnych etapach prac będziemy informować z wyprzedzeniem"- zapewnia rzeczniczka.

Ponadto przypominamy, że właśnie rozpoczyna się przebudowa dróg na Świerczewie. Pierwsze zmiany w tym miejscu zapowiedziano na 5 lutego. O szczegółach pisaliśmy tutaj. Również od poniedziałku w związku z budową nowej drogi rowerowej wzdłuż ul. Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica i Solnej zaczną obowiązywać zmiany na ulicy Solnej. Informujemy o tym tutaj.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro