Reklama

Rozpoczyna się kolejna inwestycja - na południu Poznania. Dwie ulice będą wyłączone z ruchu!

fot. PIM
fot. PIM

Ulice Walentego Stefańskiego i Eugeniusza Kwiatkowskiego na Świerczewie zostaną przebudowane.

Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca przygotowuje się do rozpoczęcia inwestycji. 5 lutego wprowadzone zostaną pierwsze zmiany w organizacji ruchu.

Jak przekazano, ul. Stefańskiego zostanie przebudowana na całym odcinku, tzn. pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Buczka i Kwiatkowskiego. Natomiast ul. Kwiatkowskiego zmieni się na odcinku od ul. Stefańskiego do ul. Burszty.

"Zarówno ul. Stefańskiego jak i ul. Kwiatkowskiego będą wyłączone z ruchu na czas prac, możliwy będzie jednak dojazd do posesji. Objazd poprowadzony zostanie ulicami Kołłątaja, Buczka i Burszty" - informują przedstawiciele PIM. "Obecnie wykonawca przygotowuje się do montażu stosowanego oznakowania. W zależności od postępu robót, poszczególne odcinki przebudowywanych ulic będą zawężane, fragmentami całkowicie nieprzejezdne lub na czas prac obowiązywał będzie zakaz postoju. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie" - dodają.

Remont ma poprawić komfort mieszkańców. Obecnie ul. Stefańskiego to droga o nawierzchni gruntowej, w ramach prac przewiduje się tam wykonanie umocnionej nawierzchni pieszo-jezdni. "Prace dotyczyć też będą zjazdów do posesji, planowane jest także nowe oświetlenie i budowa kanału technologicznego"- zapowiedziano.

Z kolei ul. Kwiatkowskiego częściowo pokryta jest asfaltem, ale już bardzo zniszczonym. "Przewidziano tam wykonanie umocnionej nawierzchni jezdni, ale też chodników po obu stronach oraz miejsc postojowych. Na tej ulicy także planowana jest budowa kanału technologicznego" - zapowiadają przedstawiciele PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.16 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro