Reklama
Reklama

Znany budynek zrównany z ziemią. Teraz czas na inwestycje i ogromne zmiany

archiwum | fot. PIM
archiwum | fot. PIM

Nie ma już śladu po dawnej siedzibie Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej 12.

Rozbiórka budynku magazynowo-biurowego KS Warta Poznań była konieczna ze względu na jego stan techniczny, który nie pozwalał na normalne użytkowanie. Parterowy budynek służył Warcie przez niemal 50 lat. Zanim ruszyły prace, zabezpieczono wszystkie pamiątki.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA

Prace rozbiórkowe ruszyły w grudniu 2023 roku. Teren jest już wyrównany i posprzątany. Docelowo w miejscu wyburzonego budynku mają pojawić się korty tenisowe. Natomiast hala sportowa przylegająca do rozbieranej siedziby klubu zostanie odpowiednio zabezpieczona, a w kolejnych krokach gruntownie zmodernizowana, by mogły tu trenować sekcje szermiercze.

"Bardzo się cieszę, że doczekaliśmy się realizacji przyjętego przez miasto planu zagospodarowania terenów przy DD12. Zakończyliśmy etap pierwszy, którym było wyburzenie starego budynku klubowego Warty" - mówi członek zarządu Warty Poznań S.A., Bartłomiej Ignaszewski i tłumaczy, jakie będą kolejne kroki związane z gruntowną modernizacją tamtejszych obiektów sportowych. "Na ukończeniu są prace projektowe hali dla szermierzy oraz trybuny z zapleczem sanitarnym dla Akademii Warty Poznań. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Ponadto trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy nowych, piłkarskich boisk treningowych przy Drodze Dębińskiej 12. Prace ziemne mają się rozpocząć na wiosnę" - dodaje.

Jak już informowaliśmy, wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca odpowiada nie tylko za demontaż i utylizację materiałów. Prace rozbiórkowe są elementem większego zadania polegającego na modernizacji infrastruktury obiektów wielofunkcyjnych KS Warta w Poznaniu. "Do tej pory powstało już oświetlenie "Ogródka", czyli boiska piłkarskiego Warty Poznań oraz budynek węzła, w którym zamontowano urządzenia techniczne podłączone do sieci ciepłowniczej, wodociągowej i kanalizacji sanitarnej oraz do instalacji służącej podgrzewaniu murawy" - informowali w grudniu przedstawiciele PIM.

"Spółka PIM podpisała także umowę z wykonawcą projektu i budowy boisk treningowych w południowej części kompleksu sportowego przy Drodze Dębińskiej. Jednego o nawierzchni naturalnej, a drugiego - syntetycznej. Boisko z trawy naturalnej będzie ogrzewane, a także wyposażone w system nawadniania. Oba boiska będą oświetlone, a także odpowiednio odwodnione za sprawą instalacji odprowadzania wód opadowych. W ramach zadania wykonany zostanie także zbiornik retencyjny. Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie musiał uwzględnić wytyczne z podręcznika licencyjnego dla klubów Ekstraklasy, by Warta Poznań mogła korzystać z boisk zgodnie z wymogami PZPN. Obecnie w południowej części terenu sportowego przy ul. Droga Dębińska są dwa boiska, ale nie spełniają one wymogów dla klubów Ekstraklasy" - dodali.



Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
1℃
-3℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro