Reklama

Wiemy, kiedy zamkną stację benzynową na Jeżycach. W jej miejscu ma powstać zieleniec i miejsce rekreacji

Archiwum | fot. UM Poznań
Archiwum | fot. UM Poznań

Chodzi o stację Orlen przy ulicy Kościelnej.

Jak udało nam się ustalić, stacja benzynowa zniknie z tej lokalizacji wiosną. - Harmonogram prac jest konsultowany z Urzędem Miasta Poznania. Zgodnie z nim zakładamy, że stacja zostanie zamknięta w kwietniu 2024 roku - poinformowało nas Biuro Prasowe Orlen. Zapytaliśmy poznański magistrat o aktualne plany na temat tego miejsca i czekamy na odpowiedź.

Przypomnijmy, że wiosną ubiegłego roku miasto poinformowało, że ma plany co do tego terenu. Ogłosiło bowiem przetarg na przygotowanie koncepcji projektowej dla zagospodarowania przestrzeni między jezdniami ulicy Kościelnej na Jeżycach. Ma to być estetyczny zieleniec i miejsce rekreacji. - Przedmiotem zamówienia jest wykonanie trzech koncepcji, a następnie przygotowanie projektu budowlano-wykonawczego na podstawie jednej z nich. Głównym zadaniem projektantów będzie stworzenie zieleńca wraz z funkcjami towarzyszącymi oraz umożliwienie bezpiecznej komunikacji pieszej zarówno wzdłuż terenu zieleni jak i pomiędzy obszarami podzielonymi ul. Św. Wawrzyńca - skwerem im. Marii Paradowskiej i skwerem im. Haliny Szwarc - wyjaśniał magistrat. W ramach inwestycji zwiększona ma być zdolność do zatrzymywania wody w gruncie poprzez wykorzystanie tu podziemnych zbiorników czy pompowni wód opadowych.

Był to kolejny raz, gdy miasto brało się za zagospodarowanie tego rejonu Poznania. Pierwszy konkurs odbył się w 2018 roku i brali w nim udział studenci. - Propozycje studentów były bardzo ciekawe, jednak na etapie opracowywania dokumentacji projektowej okazały się niemożliwe do realizacji. Ponadto zależało nam na tym, by w jak najszerszym stopniu uwzględnić kwestie związane z retencją wody. W związku z tym wykorzystanie koncepcji z 2018 roku byłoby trudne - podkreślało miasto.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.16 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro