Reklama
Reklama

Sąd chce chronić przed stresem księdza oskarżonego o pedofilię i utajnia proces

Zdjęcie ilustracyjne | fot. kisistvan77/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. kisistvan77/pixabay.com

W środę ruszył w sądzie we Wrześni proces 40-letniego duchownego.

Jak informuje wiadomosci.onet.pl, ksiądz pojawił się na rozprawie z dwoma adwokatami i bratem. Według oskarżeń prokuratury ksiądz miał kilka razy doprowadzić 13-latka do "poddania się innej czynności seksualnej" wykorzystując przy tym zależność nauczyciel-uczeń, proboszcz-ministrant. Do czynności seksualnej miało dojść w czasie jazdy samochodem. Ksiądz jednak podczas śledztwa nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Asesorka sądowa Agata Kwiatkowska-Dobiecka postanowiła usunąć dziennikarzy z sali sądowej, ponieważ stwierdziła, że sprawa może wywołać silne wzburzenie w opinii publicznej. Udział publiczności, według asesorki, w rozprawie miałby zakłócić jej przebieg - Obecność dziennikarzy w sali rozpraw może zakłócić spokój publiczny i krępować oskarżonego - powiedziała podczas rozprawy asesorka Agata Kwiatkowska-Dobiecka.

Obecność publiczności może działać krępująco, więc chce zaoszczędzić oskarżonemu dodatkowego stresu - napisał na łamach Onet.pl i przypomniał, że księdzu grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro