Reklama
Reklama

Dzieci próbują wchodzić na zamarzniętą wodę w stawie w Parku Wilsona. "Jeden chłopak już się kąpał"

fot. Nieformalna Grupa Łazarska/Facebook
fot. Nieformalna Grupa Łazarska/Facebook

O sytuacji poinformował Internauta w social mediach.

We wtorek po godzinie 16:00 mieszkaniec Poznania opublikował w Internecie zdjęcie, które ma być przestrogą dla dzieci, a w szczególności dla ich rodziców, ponieważ mogą nie wiedzieć, że ich pociechy wchodzą na lód.

Próbują wchodzić na lód w Parku Wilsona, wczoraj widziałem, jak jeden chłopak już się kąpał. Może dojść do tragedii - napisał mieszkaniec Poznania w grupie sąsiedzkiej zrzeszającej mieszkańców poznańskiego Łazarza.

Internauci sięgnęli pamięcią do czasów młodości - Nie takie rzeczy robiliśmy za młodu i większość z nas żyje - komentowali Internauci.

Pokryte lodem lub śniegiem jeziora czy stawy kuszą, by wejść i poślizgać się na nich albo w pięknej scenerii zrobić super zdjęcie na profil. Jednakże wchodzenie na lód lub nieostrożna zabawa na pomoście może sprawić, że znajdziemy się w wodzie, a grube ubrania będą ograniczać nam ruchy. Takie sytuacje mogą zakończyć się tragicznie - przestrzega policja i dodaje - Jeśli zauważymy, że ktoś uległ wypadkowi, lub jest się w sytuacji zagrażającej jego życiu, a znajduje się na lodzie lub w wodzie, natychmiast wezwijmy pomoc. Udzielenie pomocy w takich wypadkach jest bardzo trudne i niebezpieczne, dlatego natychmiast należy powiadomić służby ratunkowe.


Komentarze niedostępne ze względu na przeciążenie serwera.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro