Reklama
Reklama

Milczańska: z przejazdu rowerowego przez torowisko zniknęły zapory, nielegalnie korzystają kierowcy. Ale już niedługo

fot. Mirosław
fot. Mirosław

Bedą słupki.

O sprawie informują nas Czytelnicy i Widzowie WTK. - Z przejazdu tramwajowego Milczańska - Katowicka zniknęły znaki i zapory. Samochody jeżdżą przez torowisko w kierunku Katowickiej (teoretycznie nie powinny) - napisał do nas Widz WTK, Mirosław. Po torowisku regularnie jadą tu auta, o czym pisaliśmy już na epoznan.pl.

Co na to Poznańskie Inwestycje Miejskie, które nadzorowały przebudowę trasy kórnickiej? - W rejonie przejazdu rowerowego i przejścia przez torowisko przy ul. Milczańskiej przewidziane są dodatkowe słupki, których zadaniem będzie fizyczne uniemożliwienie przejazdu samochodom - wyjaśnia Maja Chłopocka z PIM. - Montaż słupków planowany jest w terminie do końca lutego. Natomiast docelowe oznakowanie poziome grubowarstwowe zostanie wykonane przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, gdyż niskie temperatury i wilgoć uniemożliwiają realizację takich prac - dodaje.

Jak podkreśla Chłopocka, kierowcy stracili tu przejazd przez torowisko, ale zyskali nowy kawałek dalej. - Na wysokości ul. Milczańskiej wybudowano przejście i przejazd rowerowy przez torowisko tramwajowe, dla kierowców powstał przejazd na wysokości ulic Pleszewskiej i Jerzego Miliana w ramach tzw. ringu Łacina.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
55.46 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro