Reklama

Tablice informacji pasażerskiej na trasie kórnickiej i w tunelu na Franowo nie działają. Mamy dobrą i złą wiadomość

fot. Krystian Andrzejewski
fot. Krystian Andrzejewski

O to, kiedy tablice zaczną działać, pytają nasi Czytelnicy.

Od grudnia pasażerowie korzystają z przebudowanej trasy kórnickiej. Na przystankach pojawiły się tutaj nowe tablice informacji pasażerskiej, ale te wciąż nie działają. Nie działają też tablice tego typu umieszczone na przystankach kawałek dalej - w tunelu trasy na Franowo. Zapytaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego, kiedy pasażerowie będą mogli korzystać z tego udogodnienia.

- Powrót tramwajów na zmodernizowany odcinek trasy kórnickiej w dniu 16 grudnia 2023r. był niezwykle ważny, ponieważ chcieliśmy najszybciej jak to możliwe uruchomić komunikację na tej ważnej trasie. Już wówczas podkreślano, że uruchomienie przejazdów tramwajów jest priorytetem, ale nie oznacza zakończenia całości inwestycji. Prace wykończeniowe trwają, należy do nich także przygotowanie do uruchomienia TIP - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. - Na powyższym odcinku trasy zamontowano osiem tablic informacji pasażerskiej, po dwie na każdym z czterech przystanków: Kórnicka, Polanka, Łacina i Os. Tysiąclecia. Zanim tablice zaczną wyświetlać godziny odjazdów konieczna jest ich konfiguracja i weryfikacja poprawności przesyłanych informacji z systemów ZTM. Prace te znajdują się w toku, zależy nam na maksymalnie szybkim udostępnieniu tej infrastruktury - zaznacza.

A co z tablicami na kolejnych przystankach w stronę Franowa? - Mają one już ponad 10 lat i uległy technologicznemu zużyciu. Po przeprowadzonych pracach diagnostycznych stwierdzono, że naprawa tychże tablic nie jest możliwa. W związku z tym planowany jest ich demontaż w bieżącym roku. Montaż nowych tablic będzie możliwy po uzyskaniu odpowiednich środków finansowych oraz po przeprowadzeniu stosownych postępowań przetargowych - dodaje. Nie wiadomo więc, kiedy tutaj pasażerowie będą mogli korzystać z tablic.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
13℃
Poziom opadów:
7.5 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
11.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro