Reklama
Reklama

Znana sieć sklepów z elektroniką złożyła wniosek o upadłość. Podjęto decyzję o likwidacji 26 sklepów, ludzie stracą pracę

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Chodzi o sieć NEONET.

Już w grudniu pisaliśmy na epoznan.pl o sytuacji sieci NEONET. Na przełomie listopada i grudnia w Krajowym Rejestrze Zadłużonych pojawił się wniosek o rozpoczęcie postępowania upadłościowego spółki. Jeszcze w listopadzie sieć otwierała nowe sklepy - choćby w Kępnie na południu Wielkopolski. Do internetu zaczęły trafiać informacje, że klienci nie otrzymają swoich zamówień, ale sieć szybko odniosła się do sprawy podając, że "w toku trwającego procesu restrukturyzacji, żaden Klient sieci NEONET nie odczuje trudności i problemów w zakupach oraz obsłudze obecnych oraz przyszłych zamówień realizowanych w sklepach stacjonarnych oraz online".

W poniedziałek sieć poinformowała, że w związku z restrukturyzacją zamyka 26 swoich sklepów. To placówki, które są nierentowne. Pracownicy w nich zatrudnieni zostali już poinformowani o zwolnieniach. Mają otrzymać odprawy i dostać wsparcie w poszukiwaniu nowej pracy.

Podano listę sklepów, które przestaną istnieć. To m.in. sklepy w Żywcu, Strzegomiu, Pucku, Polkowicach, Oleśnicy, Lubaniu czy Głuchołazach. Na liście nie ma placówek z Wielkopolski.

W całej Wielkopolsce działa kilkanaście sklepów sieci NEONET. Chociażby w Środzie Wielkopolskiej, Kościanie, Wrześni czy Gnieźnie. Po likwidacji w całym kraju sklepów pozostanie ponad 200. Sieć działała 20 lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro