Reklama
Reklama

Najkrótszy tramwaj widziany na torowiskach w Poznaniu trafił na licytację WOŚP. Ten jest... z klocków LEGO

fot. Mateusz Wawrowski
fot. Mateusz Wawrowski

Na podstawce znajduje się podpis Jurka Owsiaka.

Miłośnik klocków LEGO z Poznania specjalnie na kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotował kolejne niespodzianki.

"Z okazji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazałem na licytację model tramwaju Moderus Gamma LF 05 AC zbudowany z ponad 1600 klocków LEGO. Miniatura wiśniowej Gammy posiada w pełni wyposażone wnętrze (siedzenia, poręcze, kasowniki), ruchome wózki, podnoszony pantograf oraz otwierane drzwi. Dzięki rozkładanej specjalnej rampie, tramwaj dostępny jest dla każdego, również dla osób niepełnosprawnych. Jednym z pasażerów jest osoba na wózku inwalidzkim! Za sterami zasiadł sam dyrygent Orkiestry Jurek Owsiak! W roli motorniczego chyba jeszcze go nie widzieliście?!" - informuje Mateusz Wawrowski.

Model tramwaju Moderus Gamma LF 05 AC o długości prawie 42 centymetrów umieszczony został na specjalnej podstawce, na której podpisał się Jurek Owsiak. Na podstawce znajduje się też czerwone serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, logo Modertrans Poznań i charakterystyczne poznańskie koziołki będące identyfikatorem pasji i pochodzenia autora. Dodatkowo z maleńkich płytek LEGO utworzony został okolicznościowy napis nawiązujący do tegorocznego Finału WOŚP. Całość zapakowana została do gabloty, która chroni model przed kurzem.

Przy okazji przypomnijmy, że nie raz na łamach naszego portalu pokazywaliśmy dzieła Mateusza Wawrowskiego z klocków LEGO przedstawiające poznańskie autobusy i tramwaje. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Pasja poznaniaka aktualna jest do dziś. Wawrowski nie tylko buduje pojazdy z klocków LEGO, ale też został motorniczym. Swoje dzieła z klocków prezentuje między innymi na festynach organizowanych przez MPK.

Aukcję znajdziemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro