Reklama
Reklama

Po trasie kórnickiej jeżdżą tramwaje, ale wciąż jej nie ukończono. Nieczynne dojście, pozdzierane pasy i niedziałające wyświetlacze. "Czy ktoś o tym zapomniał?"

Tak pasy wyglądały w grudniu, dziś jest zdecydowanie gorzej | fot. Czytelnik
Tak pasy wyglądały w grudniu, dziś jest zdecydowanie gorzej | fot. Czytelnik

Z prośbą o pomoc napisali do nas Czytelnicy.

- Proszę o pomoc, odkąd została hucznie otwarta Trasa Kórnicka, nic nie jest dokończone. Pasy nadal wyglądają jakby były malowane kilka lat temu, tablice informacyjne nieczynne... Najgorsza jest dla nas, mieszkańców, sytuacja z zejściem i zjazdem dla wózków na przystanku os. Tysiąclecia (od strony os.Lecha). Zejście jest zastawione, opłotowane i od kilku tygodni nie było tam żadnego pracownika. Zastanawiam się czy ktoś o tym zapomniał? - dopytuje Monika. W tym samym tonie wypowiada się inny Czytelnik. - Uruchomiono trasę tramwajową kórnicka. Hurra. A kiedy będą czynne elektroniczne tablice informacyjne na całej trasie? Dlaczego nie działają?

Maja Chłopocka z Poznańskich Inwestycji Miejskich wyjaśnia, że priorytetem było uruchomienie ruchu tramwajowego na trasie. - Zgodnie z zapowiedziami, po powrocie tramwajów prowadzone były jeszcze prace wykończeniowe. Oznakowanie, o którym wspomina Czytelniczka, ma charakter tymczasowy. Docelowe, trwałe oznakowanie w technologii grubowarstwowej zostanie wprowadzone przy odpowiednich warunkach atmosferycznych - tłumaczy. - Zarząd Transportu Miejskiego przygotowuje się do uruchomienia tablic informacji pasażerskiej. Ostatnim dojściem do przystanku, z którego nie można jeszcze korzystać, jest właśnie to przy os. Tysiąclecia wskazane przez Czytelniczkę - zostanie ono udostępnione w ciągu najbliższych kilku dni - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro