Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak spotkał się z grupą Stonewall. Rozmawiają o budowaniu społeczeństwa otwartego na różnorodność

fot. Kadr filmu Jacka Jaśkowiaka/Facebook
fot. Kadr filmu Jacka Jaśkowiaka/Facebook

Prezydent Poznania uczestniczy w czwartek w debacie.

Podczas rozmowy uczestnicy wspominają między innymi o demonstracjach i marszach równości, jakie organizowano w Poznaniu. Przedstawiciel grupy wspominał o atmosferze jaka wówczas panowała między uczestnikami marszu.

-Kiedy prezydent pojawił się na marszu, był to krok milowy w stronę równości. To był gest, który ośmielał ludzi do współpracy - wspominał współorganizator spotkania.

-Warto przeciwstawiać się wykluczeniom. Kiedyś było takie podejście do tych ludzi "siedźcie w domu i najlepiej nie pokazujcie się nikomu". Stwierdziłem, że tak nie może być, chciałem pokazać, że Poznań jest otwarty i przyjazny. Namawiałem do tego innych prezydentów.

Rada Miasta Poznania przyjęła "Politykę Miasta Poznania na rzecz Równości i Różnorodności Społecznej". Dokument obejmuje miejskie polityki poświęcone grupom społecznym narażonym na dyskryminację i wykluczenie oraz wskazuje kierunki działań wspierających równość i różnorodność.

Brzmi mocno urzędniczo, ale to bardzo ważne. Polityka równościowa określa cele, które miasto chce osiągnąć, aby zwalczać nierówności i wspierać grupy zagrożone wykluczeniem. W tym osoby LGBT+ - napisała w social mediach Grupa Stonewall.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
16.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro