Reklama

Znowu głośno o citylightach z ul. Święty Marcin. Poodpadały płytki. "Wintydż"

fot. Poznaniator FB
fot. Poznaniator FB

Poznaniacy mówią o fuszerce.

Już w październiku zrobiło się głośno o citylightach zamontowanych gęsto przy CK Zamek na ulicy Święty Marcin. Na niewielkim odcinku chodnika ustawiono tam cztery urządzenia, które wzbudziły duże kontrowersje wśród mieszkańców.

Maszyny postawiono w ramach przebudowy trasy między Gwarną a mostem Uniwersyteckim. - Nośniki te pojawiły się w sąsiedztwie Centrum Kultury Zamek w odpowiedzi na zgłoszone przez instytucję potrzeby promowania swoich działań kulturalnych. Będzie więc to forma zachęcania mieszkańców i turystów do udziału w wydarzeniach kulturalnych, nie przewiduje się wykorzystania nośników do celów komercyjnych. Montowane są cztery sztuki - mówiła nam Maja Chłopocka z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Okazuje się, że minęły zaledwie 3 miesiące, a citylighty już są w opłakanym stanie. Zwrócił na to uwagę Poznaniator. - Nooo... szybko to poszło. Ładnie nawet. Wintydż - napisał na Facebooku. I pokazał zdjęcia, na których widać, że płytki ułożone pod ekranami po prostu odpadły. Zdaniem Poznaniatora, problem dotyczy wszystkich zamontowanych tu citylightów, a nie tylko jednego. W komentarzach można przeczytać opinie, że mamy do czynienia z fuszerką. Poprosiliśmy PIM o komentarz. Czekamy na odpowiedź.


 • Aktualizacja
  poniedziałek, 15.01.2024 r., godz. 18.17
  Aktualizacja
  poniedziałek, 15.01.2024 r., godz. 18.17
  - Wykonanie prac na ul. Św. Marcin standardowo podlega gwarancji. Wykonawca niezwłocznie przystąpił do naprawy usterki, co zostało zrealizowane dziś, 15 stycznia - informuje Maja Chłopocka z PIM. photo
  Citylight po naprawie | fot. PIM

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro