Reklama

Zastępczyni wójta podpoznańskiej miejscowości zatrzymana przez ochroniarza Biedronki. Miała wynosić wino bez płacenia. Kilka razy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. materiały prasowe
Zdjęcie ilustracyjne | fot. materiały prasowe

O sprawie poinformowała Gazeta Wyborcza.

Chodzi o gminę Tarnowo Podgórne. Zastępczyni wójta w piątek, 5 stycznia, została przyłapana przez ochroniarza sklepu Biedronka na tym, że nie zapłaciła za trzy butelki wina płacąc za towar w kasie samoobsługowej, a następnie chciała wyjść z towarem ze sklepu. Na miejsce wezwano policję.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Kobieta w rozmowie z GW przyznała, że sytuacja miała miejsce, ale była wynikiem jej roztargnienia. Zapewnia, że stać ją na to, by zapłacić za kilka butelek wina, a pakując butelki po prostu zapomniała, że 3 butelki leżały na dnie kartonu, do którego wkładała zakupy. Kobieta ma zostać wezwana komisariat w tej sprawie.

Okazuje się jednak, że sytuacja mogła nie być jednorazowa. Andrzej Borowiak z policji w rozmowie z GW przyznał, że z informacji przekazanych przez pracowników sklepu Biedronka wynika, że osoba zatrzymana przez ochroniarza na kradzieży wina dokonała co najmniej sześciu podobnych kradzieży na łączną kwotę poniżej 800 złotych. Jeśli więc zostanie to udowodnione, sprawa będzie rozpatrywana jako wykroczenie.

GW zapytała kobietę o inne kradzieże. Ochroniarz miał ją bowiem obserwować, bo zorientował się, że już wcześniej miała kraść. Kobieta kategorycznie zapewnia, że nie wie nic o innych kradzieżach. Mówi, że sytuacja była jednorazowa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro