Reklama
Reklama

Policjantka, która gra w serialu "Policjanci z sąsiedztwa" udaremniła jazdę pijanemu obywatelowi Ukrainy. Zrobiła to po służbie

fot. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu.
fot. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu.

Sierż. szt. Maja Pietruńko z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu została nie tylko bohaterką szklanego ekranu.

Policjantka była po służbie, gdy 7 stycznia około godziny 18:10 na terenie Nowego Tomyśla w trakcie powrotu do domu dostrzegła nietrzeźwego kierowcę jadącego samochodem marki Renault. Mężczyzna miał najeżdżać na krawężnik i wjeżdżać na przeciwległy pas ruchu. Stwarzał ewidentne zagrożenie dla innych.

Policjantka bez wahania zdecydowała o podjęciu interwencji. Śledziła kierowcę, jednocześnie informując innych funkcjonariuszy, którzy pełnili służbę w rejonie Nowego Tomyśla o sytuacji. Jej determinacja i szybka reakcja były kluczowe, gdyż po chwili kierowca wjechał na osiedlowy parking, gdzie podczas manewru cofania zgasło mu auto - informuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu.

sierż. szt. Maja Pietruńko nie czekając na dalszy rozwój sytuacji podbiegła do pojazdu i zabrała mężczyźnie klucz od samochodu. Okazało się, że kierowcą jest 32-letnie obywatel Ukrainy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro