Reklama
Reklama

Ochroniarze musieli wezwać policję do awanturującego się petenta w ZDM. Miał popchnąć pracownicę, która nie mogła go obsłużyć

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Już 28 grudnia 2023 roku do redakcji epoznan.pl zwrócił się z zażaleniem Czytelnik, który nie został obsłużony w Biurze Strefy Płatnego Parkowania.

- Dzień dobry, Proszę o interwencję w sprawie obsługi w ZDM, Biurze Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Głogowskiej w Poznaniu. Pracownik pomimo, że wpuścił mnie do budynku (byłem o wskazanej wcześniej godzinie) odmawia obsługi i straszy interwencją - napisał Czytelnik.

Zapytaliśmy Marcina Idczaka z Wydziału Komunikacji Społecznej ZDM, co wydarzyło się tego dnia w Strefie Płatnego Parkowania przy ul. Głogowskiej w Poznaniu - Nie ma możliwości wcześniejszego umawiania się na wizytę w Biurze Strefy Płatnego Parkowania dlatego trudno mówić, by ktoś był o wskazanej wcześniej jemu godzinie - wyjaśnia Marcin Idczak z ZDM i dodaje - pod koniec grudnia mieliśmy w Biurze Strefy przy ul. Głogowskiej jeden incydent z nieobsłużonym klientem. Wspomnianego dnia nie działał system kolejkowy (awaria), nie można było pobrać biletu z numerkiem kolejowym. Z uwagi na dużą liczbę interesantów, przychodzący około godziny 15.30 byli informowani, że niestety, ale nie uda się ich tego dnia obsłużyć. Biuro Strefy było czynne do godziny 15.30. Wszyscy, którzy przyszli stwierdzili, że w takim razie pojawią się w innym terminie.

Jak się okazało, gdy interesanci wychodzili z budynku, jakiś mężczyzna miał odepchnąć pracownicę stojącą przy wejściu i wypuszczającą klientów - choć mówiła, że nie uda się go obsłużyć tego dnia. Taką informację powtórzono jemu jeszcze na sali. Mężczyzna nie chciał jednak opuścić pomieszczenia. Po pewnym czasie wezwano na miejsce firmę ochroniarską. Postawa mężczyzny sprawiła, że ochroniarze poprosili o pomoc policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze mieli przedstawić panu informacje o tym jakie łamie przepisy i jaka grozi za to odpowiedzialność. Ostatecznie wyszedł on w towarzystwie policjantów.

Tego dnia Biuro miało zakończyć obsługę klientów około godziny 16.15.

Przypominamy naszym klientom, by nie czekali z formalnościami związanymi z parkowanie w strefie na ostatnią chwilę. Zachęcamy również do załatwiania spraw przez Internet. W taki sposób można np. zakupić identyfikator mieszkańca czy abonament parkingowy https://eidentyfikator.zdm.poznan.pl/ - powiedział dla epoznan.pl Marcin Idczak z Wydziału Komunikacji Społecznej ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro