Reklama
Reklama

Oficjalnie, a później bardzo głośno. Sporo się dziś działo przy poznańskim lotnisku!

fot. L.T.
fot. L.T.

Zgodnie z zapowiedziami, 6 stycznia odbyły się uroczystości oddania hołdu Powstańcom Wielkopolskim w 105. rocznicę zdobycia Ławicy.

Obchody rozpoczęły się już o godzinie 6:30 na Wzgórzu Berlińskim przy strzelnicy. Tam odbył się Apel Powstańczy i szturm na Ławicę, a później spotkanie przy ognisku. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

W samo południe przy Pomniku Zdobywców Ławicy przy starym terminalu Portu Lotniczego (ul. Bukowska) były przemowy, a później złożone zostały kwiaty.

Od godziny 13:00 na polance za pomnikiem Zdobywców Ławicy trwał piknik historyczny. Odbyła się inscenizacja wydarzeń - Zdobycie Ławicy. Był koncert pieśni patriotycznych i świątecznych, wystawa sprzętu militarnego i starych pojazdów oraz wojskowa grochówka. O godzinie 14.30 w holu Starego Terminala odbyła się prelekcja ks. Roberta Kulczyńskiego "Migawki (Ławica, jednostki lotnicze) 1918-1919".


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro