Reklama

Posłowie PiS z Wielkopolski bronią gabinetu prezesa TVP. Okupują siedzibę przy ul. Woronicza. "To zamach na media publiczne"

fot. Marlena Maląg/ Facebook.
fot. Marlena Maląg/ Facebook.

Chodzi o posłów z okręgu kalisko-leszczyńskiego.

We wtorek wybrali się oni do siedziby TVP. W środę poinformowali w social mediach, że bronią gabinetu prezesa - Jesteśmy w TVP, bronimy Polskiej Telewizji - napisała Marlena Maląg, posłanka z ramienia PiS z okręgu kalisko-leszczyńskiego. Inny post posłanki brzmiał - Bronimy wolności. 20 grudnia do Polski wróciła przemoc, cenzura, to koalicja 13 grudnia, czyli wraca rozbrajanie Polski, a rano pakt migracyjny przyjęty w Brukseli, czy to przypadek? Nie, to prawo wg koalicji 13 grudnia.

Jeden z Internautów skomentował post posłanki Marleny Maląg - To właśnie Prawdziwi Polacy, Suweren podczas wyborów jasno się wypowiedział (też w sprawie wyłączenia szczujni pisowskiej) TVPinfo, w tej postaci do likwidacji! Obietnica spełniona! ...a teraz opozycja może pokrzyczeć sobie na ulicy ! miłego popołudnia życzę i wesołych spokojnych świąt bez szczujni ! Co za wspaniały prezent! Dziękujemy Nowy Rządzie!

Inni natomiast życzyli posłance wytrwałości i zagrzewali do walki o polskie media - Dużo wytrwałości i sił, musimy bronić praw obywatelskich.

Jak podaje leszno24.pl, Marlena Maląg, to była minister rodziny i polityki społecznej oraz rozwoju i technologii w rządach Mateusza Morawieckiego. Posłanka pochodzi z kalisko-leszczyńskiego okręgu wyborczego.

Drugi poseł, który znalazł się również w siedzibie TVP z okręgu kalisko-leszczyńskiego z ramienia PiS, to Jan Dziedziczak - Były sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Mateusza Morawieckiego. Poseł na Facebooku, podobnie jak posłanka Maląg, opublikował zdjęcie w towarzystwie, między innymi, byłego premiera oraz posłanki Marleny Maląg. Posłowie nazwali działania nowego rządu "zamachem na media publiczne".
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro