Reklama
Reklama

300 interwencji obserwatorów miejskiego monitoringu w grudniu. "Grupa młodzieży w toalecie damskiej wylewała wodę na korytarz posługując się stopami"

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Trudno komentować takie pomysły.

Tylko od początku bieżącego miesiąca obserwatorzy monitoringu miejskiego zgłaszali służbom do realizacji ponad 300 interwencji. Jedna z nich wypatrzyła na ulicy sprawców rozboju, wcześniej dostała bowiem od policjantów rysopis poszukiwanych mężczyzn. Poinformowała policję, że zauważyła wskazane osoby, a funkcjonariusze pojechali na miejsce i ich zatrzymali.

- Kolejne zdarzenia miały miejsce w poczekalni nowego węzła przesiadkowego Plewiska. Grupa młodzieży w toalecie damskiej wylewała wodę na korytarz posługując się stopami. Wszyscy palili papierosy elektroniczne i pluli na podłogę. Policjanci wylegitymowali i spisali wszystkie osoby, które okazały się być nieletnie. Przeprowadzili z nimi rozmowę pouczającą - wyjaśnia Straż Miejska. - Innym razem, w tym samym miejscu, z ławki spadł mężczyzna uderzając głową o podłogę. Wezwano patrol policji i pogotowie. Ratownicy zdecydowali o przewiezieniu pacjenta do szpitala - dodaje.

Zauważono też "artystów", którzy postanowili "ozdobić" miejską infrastrukturę w Poznaniu. Młody chłopak najpierw malował ściany w przejściu podziemnym pod ulicą Matyi, a następnie poszedł na pobliski przystanek, gdzie kontynuował swoje "dzieło". O sprawie powiadomiono policję.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
52.24 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro