Reklama

300 kg karpia, 800 kg kapusty, 300 blach ciast. Zbliża się finał przygotowań do poznańskiej Wigilii dla potrzebujących

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W przypadku Wigilii organizowanej przez Caritas, przygotowania ruszają już we wrześniu.

Wymaga tego logistyka całego przedsięwzięcia. W tym roku w uroczystości, która tradycyjnie odbędzie się 24 grudnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, udział weźmie około 1100 osób. Jak podaje Radio Poznań, obecnie trwają ostatnie przygotowania do Wigilii. Na piątek zaplanowano przewożenie jedzenia na teren MTP. A jest tego sporo - chociażby 300 kilogramów karpia, 800 kilogramów kapusty z grzybami, a do tego ziemniaki czy barszcz z tysiącami uszek. Dania powstają przede wszystkim w czterech zgromadzeniach zakonnych prowadzących jadłodajnie dla potrzebujących w mieście. I to właśnie głównie osoby korzystające z jadłodajni usiądą w niedzielę do stołów na MTP. W jadłodajniach dostaną zaproszenia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jedzenie szykują nie tylko zgromadzenia zakonne. Na stołach pojawi się 300 blach ciast upieczonych przez wolontariuszy. Już wiadomo, że w Wigilii udział wezmą prezydent Jacek Jaśkowiak, a także arcybiskup Stanisław Gądecki. Nie zabraknie kolęd wykonywanych na żywo i dzielenia się opłatkiem. Uczestnicy do domu zabiorą też paczki żywnościowe, specjalne paczki przygotowano dla dzieci.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro