Reklama
Reklama

Nowy minister nauki przyjechał do studentów okupujących akademik. "Jowita zostaje! Jeśli minister nauki tak mówi, to tak będzie"

fot. Kadr filmu epoznan.pl
fot. Kadr filmu epoznan.pl

Wracamy do sprawy studentów, którzy nie zgadzają się ze sprzedażą budynku, w którym mieści się akademik.

Redakcja epoznan.pl na łamach portalu poruszał kilkukrotnie sprawę dotyczącą protestu studentów, którzy okupowali wyżej wymieniony budynek. Nie zgadzali się oni z decyzją władz UAM, które miały w planach sprzedaż "Jowity". Jak już wyjaśnialiśmy, uczelnia nie miała środków na remont budynku, a pieniądze ze sprzedaży obecnego akademika miały być przeznaczone na budowę drugiego akademika na terenie Kampusu Morasko.

Studenci jednak woleli pozostać w "Jowicie", której lokalizacja zdecydowanie jest bardziej atrakcyjna, ponieważ znajduje się w ścisłym centrum Poznania, skąd ucząca się młodzież ma bliżej do uczelni, czy na stację PKP.

Podczas protestu studenci podnieśli kilka istotnych dla nich postulatów, między innymi kwestię stołówki, w której mogliby jeść obiady, stypendia oraz warunki do nauki, czyli pomieszczenia w akademiku.

Do Poznania przyjechał w czwartek nowy, powołany przez Donalda Tuska, minister nauki Dariusz Wieczorek, zapewnił studentów, że "Jowita" zostaje - Jeśli minister nauki tak mówi, to tak będzie, proszę mi wierzyć - powiedział minister i poinformował również o porozumieniu, jakie zawarł z władzami uczelni UAM.

- Uzgodniliśmy z władzami uczelni, że uczelnia wystąpi do ministerstwa jeszcze w tym roku o pieniądze i te pieniądze dostanie. Tak, żeby można było natychmiast wystąpić o przygotowanie projektu budowy. Będzie to finansowane ze specjalnego funduszu dopłat na budownictwo komunalne, socjalne na wynajem.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro