Reklama
Reklama

Miasto odwołuje się w sprawie powstania hotelu nad Jeziorem Maltańskim. Wcześniej wydało pozwolenie na budowę

fot. Malta Ski
fot. Malta Ski

Hotel ma powstać przy stoku Malta Ski.

Pod koniec listopada inwestor planujący budowę dużego hotelu nad Jeziorem Maltańskim w końcu uzyskał pozwolenie na budowę od miasta. Jak podkreślano, spełnione zostały wszystkie warunki formalne, a tym samym urzędnicy musieli wydać zgodę.

Tydzień temu, podczas sesji Rady Miasta, poruszono tę kwestię. Wielu radnym nie podoba się to, że miasto zgodziło się na powstanie tak dużego obiektu na terenie rekreacyjnym. Zastępca prezydenta Poznania Bartosz Guss w trakcie sesji tłumaczył, że miasto obecnie analizuje, czy może zaskarżyć pozwolenie na budowę. Miasto jest bowiem stroną w tym postępowaniu, bo ma działki w sąsiedztwie planowanego hotelu. Na złożenie odwołania był czas do 12 grudnia.

Jak podaje Radio Poznań, miasto skorzystało z tej furtki i odwołało się od decyzji, którą wcześniej samo wydało. Teraz to wojewoda będzie analizować sprawę.

Przypomnijmy, że hotel ma być długi na 150 metrów i przysłoni widok Malta Ski od strony jeziora. W ramach budowy wyburzone zostaną inne obiekty znajdujące się w tym miejscu - m.in. wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i mała gastronomia. Pięciogwiazdkowy hotel ma należeć do marki Movenpick. Ma się w nim znaleźć maksymalnie 160 pokoi, restauracja, bar, fitness z basenem i strefa SPA. Będzie też oczywiście parking dla samochodów, które będą tu musiały dojeżdżać od strony ulicy Baraniaka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro