Reklama

Wielka akcja strażaków na terenie najwyższego budynku w Poznaniu

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Na miejscu ma się pojawić około 50 strażaków.

To zaplanowane wcześniej ćwiczenia. Więcej strażackich wozów na ulicach Poznania nie umknęło uwadze naszych Czytelników. Sobotnia akcja na terenie nowo powstałego, najwyższego budynku Poznania, czyli biurowca Andersia Silver ma na celu zweryfikowanie możliwości technicznych i parametrów sprzętu strażackiego oraz przygotowania poznańskich strażaków. Akcja już się rozpoczęła.

"Strażacy sprawdzą możliwość podawania wody na duże wysokości, tak aby zapewnić stały dostęp wody gaśniczej na najwyższych kondygnacjach. Pożary w wieżowcach zdarzają się niezwykle rzadko, a ich skutki przedstawiane są w ogromnej skali. Akcje gaśnicze trwają kilkadziesiąt godzin, a priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa przebywających w nich ludzi i ich bezpiecznej ewakuacji. Ugaszenie pożaru na najwyższych piętrach to nie lada wyzwanie. Podczas ćwiczeń zweryfikowane zostaną możliwości techniczne i parametry strażackiego sprzętu, a także sprawność poznańskich strażaków. W ćwiczeniach będzie udział brało 50 strażaków, z licznym sprzętem specjalistycznym" - zapowiada mł. bryg. Kamil Witoszko, oficer prasowy poznańskich strażaków.

Andersia Silver jest w tej chwili najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski. także największy biurowiec Wielkopolski. "Ma 25 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne, 116 metrów wysokości i aż 40 tys. mkw. powierzchni. Budynek został zaprojektowanym zgodnie z najwyższymi standardami i zasadami zrównoważonego rozwoju, a jego ekologiczność potwierdzi, m.in. certyfikat LEED na poziomie Gold. Andersia Silver będzie także jednym z najbezpieczniejszych tego typu obiektów" - przypominają przedstawiciele inwestora.

Zakończenie prac na poznańskim Placu Andersa i oddanie do użytku biurowca planowane jest na 2025 rok.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
73.05 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro