Reklama
Reklama

Wynajął swoje mieszkanie, najemcy od dwóch lat nie płacą ani grosza i wszczynają awantury. Lokatorka oskarżyła właściciela o wtargnięcie

Tak wyglądało mieszkanie przed wprowadzeniem się lokatorki | fot. Tomasz
Tak wyglądało mieszkanie przed wprowadzeniem się lokatorki | fot. Tomasz

O historii pana Tomasza pisaliśmy już na epoznan.pl.

W październiku ubiegłego roku opisywaliśmy sytuację pana Tomasza, który od 2016 roku wynajmuje swoje mieszkania w bloku przy Kasztanowej na Dębcu. Jak nam tłumaczył przed rokiem, wynajmująca miała mu płacić 1300 złotych i koszt mediów co miesiąc. Początkowo lokatorka mieszkała sama, ale po pewnym czasie wprowadził się do niej partner. Przez pewien czas właściciel otrzymywał pieniądze za wynajem, ale od ponad dwóch lat nie dostaje od najemców ani grosza. Dziś najemcy są mu winni już ponad 40 tysięcy złotych.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Właściciel jest zobowiązany do płacenia czynszu. Media już natomiast odciął podkreślając, że nie będzie utrzymywał nieuczciwych lokatorów. Tym sposobem lokatorzy od lipca ubiegłego roku nie mają prądu, a od grudnia 2022 gazu.

Sprawą zajął się program Alarm! TVP. wypowiedzieli się w nim m.in. sąsiedzi mieszkania, w którym żyją nieuczciwi lokatorzy. Opisali, że lokatorka potrafi rozpalić sobie ognisko na kuchennym parapecie, by podgrzać jedzenie, a w mieszkaniu notorycznie dochodzi do awantur i imprez. Sąsiedzi wzywają więc policję. Interwencji było ponad 40, co potwierdzają funkcjonariusze.

Ponieważ właściciel domagał się w sądzie eksmisji nieuczciwych mieszkańców, ostatecznie zapadł wyrok nakazujący kobiecie wyprowadzenie się i zapłacenie zaległości. Zapadł zaocznie, bo lokatorka nie odbierała korespondencji z sądu. Gdy jednak dostała wyrok, złożyła sprzeciw. Jeśli sąd go uwzględni, sprawa zacznie się od nowa.

Zdaniem adwokat wypowiadającej się w programie Alarm!, w polskim prawie brakuje przepisów, które mówiłyby o tym, że nieuczciwy najemca podlega odpowiedzialności karnej.

Ale właściciel mieszkania ma kolejny problem spowodowany przez lokatorkę. Kobieta oskarżyło go o wtargnięcie do zajmowanego przez nią mieszkania, a także o pobicie jej partnera. Pan Tomasz usłyszał zarzuty, za które grozi mu do roku więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro