Reklama
Reklama

Spędź niezapomniany dzień na targach!

CAVALIADA Poznań, Jarmark Świąteczny pełny koncertów na scenie i kilka wystaw - przed nami kolejny weekend po brzegi wypełniony atrakcjami. Każdy znajdzie coś dla siebie, a chcący skorzystać ze wszystkich propozycji spędzą na targach czas od rana do późnego wieczora.

Wielkie święto jeździectwa

Rusza CAVALIADA Poznań. Miłośnicy koni i jeździectwa na to wyjątkowe wydarzenie w stolicy Wielkopolski czekali cały rok. Od czwartku do niedzieli na dwóch arenach zobaczymy zawodników z 17 krajów, wśród nich wielu reprezentantów i medalistów Igrzysk Olimpijskich, a do tego niemal 600 koni. W programie oprócz sportowej rywalizacji także widowiskowe pokazy konne, pokazy mody, zawody Hobby Horse oraz aukcja koni. Będą też największe w Polsce targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich.

Jarmark Świąteczny nominowany do prestiżowej nagrody

Na Placu Powszechnej Wystawy Krajowej trwa Jarmark Świąteczny na Targach. Jego tegoroczna odsłona walczy o tytuł Best Christmas Markets 2024 organizowany przez European Best Destinations. Jeszcze dziś do północy można poprzeć Poznań w internetowym głosowaniu na stronie https://www.europeanbestdestinations.com/christmas-markets/.

- Zachęcam do odwiedzania jarmarku, czeka tu wiele atrakcji dla ludzi w każdym wieku - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - To nie tylko lodowisko czy domek Świętego Mikołaja, ale również koncerty, spektakle i bezpłatne warsztaty dla dzieci. W najbliższy weekend będzie można własnoręcznie zbudować karmnik dla ptaków i spróbować swoich sił na snowboardzie.

W najbliższy weekend na jarmarkowej scenie czeka kilka koncertów, m.in. Libera oraz zespołu Bibobit. Będą też pokazy przygotowane przed Komendę Policji w Poznaniu i sportowe szaleństwa. A ponadto stałe atrakcje takie jak największe w Poznaniu młyńskie koło z zamykanymi gondolkami, jedyne w mieście lodowisko pod gołym niebem, karuzele, domek Św. Mikołaja, autodrom czy symulator jazdy saniami. Do tego budki z rękodziełem i przysmakami oraz wyjątkowa iluminacja, która zwłaszcza wieczorem czyni Jarmark Świąteczny na Targach zjawiskowym i niezwykle klimatycznym.

Zróżnicowane wystawy

Muzeum Motoryzacji to najnowsza propozycja wystawowa. W Pawilonie 12 prezentowane są pojazdy z ubiegłego wieku. To przeszło sto unikatowych samochodów, motocykli i rowerów w podzielonych tematycznie ośmiu strefach. Zobaczycie perełki mające ponad sto lat, kultowe auta czasów PRL, a także popularnego z trylogii "Powrót do przeszłości" DeLoreana.

W Pawilonie 1 wciąż można oglądać niezwykłą, multisensoryczną wystawę prac Vincenta Van Gogha. Wykorzystana tu innowacyjna forma doświadczania sztuki sprawia, że zanurzając się w świecie obrazów zapomnicie o tradycyjnym zwiedzaniu. Dzieła prezentowane są na ekranach o powierzchni przeszło 2 tysięcy metrów kwadratowych. Tętniącym kolorami płótnom towarzyszy muzyka oraz czytane przez lektora listy artysty. Ściany wokół oraz podłoga tworzą pasjonującą opowieść o życiu i twórczości holenderskiego malarza. Wystawę można podziwiać stojąc, siedząc, a nawet leżąc w wygodnych siedziskach.

Na żądnych wiedzy, także w Pawilonie 1, czeka Centrum Nauki Wyobraźnia. Prezentowana tu ekspozycja pozwala lepiej poznać fascynujący świat światła i barw. Zapoznając się z kolejnymi stanowiskami weźmiecie udział w interaktywnej przygodzie, która pomoże zrozumieć zjawiska otaczające nas każdego dnia. Ułatwić to może udział w przygotowanych warsztatach. To największa tego typu wystawa z dziedziny optyki w kraju.

HistoryLand to propozycja dla miłośników historii i...klocków LEGO. W Pawilonie 3A zobaczycie projekt trójki pasjonatów, którzy przy wykorzystaniu niepowtarzalnych makiet z klocków prowadzą zwiedzających przez dzieje Polski. Osada w Biskupinie, bitwa pod Grunwaldem czy najważniejsze miejsca w kraju - to tylko część z punktów tej wyjątkowej ekspozycji.

Kolejna wystawa czeka w Holu Wschodnim. Na bezpłatnej ekspozycji "Bursztyn Bałtycki - Skarb Zatoki Gdańskiej" można podziwiać blisko 300 eksponatów. Bursztyn pokazany tu jest w naturalnych bryłach, replikach archeologicznych znalezisk, biżuterii, mistrzowskim rzemiośle, innowacyjnym wzornictwie i sztuce. Prezentowane są m.in. repliki bransolet dla Michelle Obama i Roda Stewarta, naszyjnika dla księżnej Kate czy spinek dla księcia Williama. Wystawie towarzyszą warsztaty, podczas których uczestnicy, przy wykorzystaniu replik narzędzi nawiązujących do średniowiecza, samodzielnie wykonają amulet lub wisior.

W najbliższy weekend w Poznań Congress Center (wejście A) odbywać się będą także Targi Biżuterii, Minerałów i Skamieniałości INTERSTONE. Wystawcy z całej Polski zaprezentują swoje minerały, biżuterię, kamienie szlachetne, rękodzieło, bursztyny, perły i wiele więcej!

Głodni z targów nie wyjdziecie!

Spędzając cały dzień na targach nie można zapominać o jedzeniu. Pełno przysmaków czeka na Jarmarku Świątecznym. W menu tradycyjnie rozgrzewające potrawy jak bigos i pierogi, ale też słodkości - gofry, churros czy owoce w czekoladzie. Warto też zajrzeć do nowej restauracji w kompleksie GARDENcity. W PASODOBRE przeniesiecie się na gorący Półwysep Iberyjski i poczujecie prawdziwy smak aromatycznej, hiszpańskiej kuchni. Można spróbować oryginalnych tapas, baskijskich pinchos, owoców morza i pysznych deserów.

Do zobaczenia na targach!

Pełny program oraz szczegóły wszystkich wydarzeń i atrakcji dostępne są na www.mpt.pl oraz fanpage'u Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
22.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro