Reklama
Reklama

Przy Garbarach powstanie nowy apartamentowiec. Będzie wysoki i częściowo "zawiśnie" nad zabytkiem stojącym w sąsiedztwie

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

Przy Garbarach powstanie nowy apartamentowiec. Będzie wysoki i częściowo "zawiśnie" nad zabytkiem stojącym w sąsiedztwie

Nowy budynek mieszkalny w tym miejscu wybuduje firma Proxin Development. W internecie znaleźć już można stronę internetową inwestycji "Kapitanat Garbary" - wystartowała bowiem przedsprzedaż mieszkań. Z naszych informacji wynika, że cena metra kwadratowego mieszkania zaczyna się tutaj od 14 tysięcy złotych i kończy na 20 tysiącach złotych.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

- ł sprawia, że mieszkania Kapitanatu Garbary będą idealną propozycją dla osób ceniących wysoki standard życia oraz komfort, jaki daje mieszkanie w centrum miasta. To także doskonała lokata kapitału, gwarantująca rosnącą wartość nieruchomości lub zwrot z wynajmu - podaje inwestor.

Z materiałów informacyjnych inwestora wynika, że w budynku znajdzie się 76 mieszkań o wysokim standardzie. W podziemnej hali garażowej mieszkańcy będą zostawiać auta. 3 ostatnie kondygnacje mają być "zawieszone" na zabytkowym budynkiem kapitanatu. W tej chwili inwestor nie zdradza kiedy mieszkania miałyby być gotowe.

Co istotne, przy wizualizacjach zapisano, że mają charakter poglądowy. Już kilka lat temu inny deweloper planował w tym miejscu podobną inwestycję, wówczas spotkała się z krytyką ze strony osiedlowych radnych ze Starego Miasta. Wskazywano między innymi, że obiekt jest za wysoki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro