Reklama

Kompleksowy remont za ponad 30 mln zł zakończony. Można zobaczyć zbiory, które do tej pory przechowywane były w magazynach muzeum

fot. UMWW Poznań
fot. UMWW Poznań

Jest już otwarte dla zwiedzających.

Właśnie zakończył się gruntowny remont Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Kompleksowy remont instytucji kultury objął w latach 2017-2023 wszystkie oddziały - budynek główny muzeum przy ul. Kościuszki 12, Rezerwat Archeologiczny w Kaliszu-Zawodziu oraz Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie. "Warte ponad 31,5 mln złotych prace w ramach projektu pn. "Kompleksowa konserwacja i modernizacja Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej" zostały sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego (15,7 mln zł) i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (15,7 mln zł)" - informuje Anna Parzyńska - Paschke, rzeczniczka marszałka.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

"W subregionie kaliskim inwestowaliśmy w pałac Radziwiłłów w Antoninie, pałac w Lewkowie i modernizację Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Wszystkie instytucje kultury, które są w naszej jurysdykcji, otrzymują środki finansowe na modernizację. Inwestycje w kulturę, w jej infrastrukturę, są efektem konsekwentnej strategii województwa, ukierunkowanej na przywracanie pamięci o dziedzictwie kulturowym i historycznym naszego regionu" - mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

W budynku głównym muzeum przy ul. Kościuszki 12 w Kaliszu wykonano remont generalny, który objął odnowienie elewacji, utworzenie nowych magazynów, nowych wystaw stałych i zakup wyposażenia. "Na sześciu wystawach, znajdujących się na parterze i pierwszym piętrze, obejrzeć można bogate zbiory Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej, które do tej pory w większości przechowywane były w magazynach muzealnych" - dodaje rzeczniczka.

"W kaliskim muzeum dostępna jest teraz wystawa sztuki i grafiki, ekspozycja związana z kaliskim malarstwem oraz sala Tadeusza Kulisiewicza ze zrekonstruowaną pracownią artysty. Znajdziemy tu również m.in. zbiór kaliskich sreber oraz wystawę prezentującą historię Kalisza" - dodaje.


Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
3℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
31.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro