Reklama

Zatrzymano matkę zaginionej 14-latki. Wraz z partnerem dokonywała oszustw w całym kraju. Straty na dziesiątki tysięcy złotych

fot. policja
fot. policja

O zaginięciu nastolatki pisaliśmy kilka razy na epoznan.pl.

Jak informowaliśmy już na naszym portalu, matka nastolatki i jej partner byli podejrzewani o dokonanie oszustw w różnych miastach na terenie Polski. W pewnym momencie zaginęła 14-latka, a jej zaginięcie zgłosiła starsza siostra, która nie utrzymuje kontaktów z matką. Ostatecznie zaginioną nastolatkę znaleziono w Zakopanem.

Teraz gostyńska policja podała, że zatrzymano matkę dziewczyny i jej partnera. - Ślady działalności przestępczej pary zaprowadziły kryminalnych do województwa małopolskiego. Przy współpracy z policjantami z KPP w Zakopanem ustalili i potwierdzili ich miejsce pobytu. Para wraz z małoletnią zaginioną przebywała w jednym z pensjonatów w okolicy Zakopanego. Dziewczynka została przekazana pod opiekę siostrze, a para w związku z dokonaniem licznych przestępstw trafiła do policyjnego aresztu - podają funkcjonariusze.

- Zatrzymany 44-letni mieszaniec powiatu gostyńskiego usłyszał dziesięć zarzutów dotyczących oszustw, przywłaszczeń oraz kradzieży, pięć z nich dokonał wspólnie ze swoją 44-letnią pranerką. Para m.in. nie płaciła za wynajmowane pokoje w hotelach i pensjonatach oraz przywłaszczyła pojazd z wypożyczalni samochodów. Straty spowodowane przez parę wyniosły łącznie ponad 90 tysięcy złotych, dodatkowo 44-letni mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw przeciwko mieniu na kwotę ponad 20 tysięcy złotych. Sąd zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny - dodają.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Zatrzymani mogą więc usłyszeć kolejne zarzuty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
61.38 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro