Reklama

Centrum ponownie bez tramwajów. Już są skargi pasażerów: "Dali krótki autobus! Skandal po prostu. Na piechotę mamy iść?"

fot. WTK
fot. WTK

W związku z pracami na placu Wolności i 27 Grudnia tramwaje znowu nie wjeżdżają do centrum Poznania, a pasażerowie muszą korzystać z autobusów.

To zmiana, która rozzłościła wielu poznaniaków. Kolejny raz centrum miasta zostało bowiem pozbawione komunikacji tramwajowej. Jak wyjaśnialiśmy, tramwaje nie dojeżdżają nawet do Al. Marcinkowskiego - zatrzymują się niżej, na Wrocławskiej. Wszystko po to, by można było sprawdzić sieć trakcyjną przed przywróceniem ruchu tramwajowego w centrum miasta w pełnym zakresie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Poniedziałek jest pierwszym dniem roboczym, w którym obowiązują zmiany i już docierają do nas skargi od pasażerów. Dotyczą linii autobusowej nr 163. - Jest temat do nagłośnienia. Zmiana linii 163 na czas remontu. Od ronda Śródka dali krótki autobus, na kolejnych przystankach ludzie nie mają jak wsiąść. Nie mieszczą się - pisze Czytelnik.

Kolejna osoba pisze w tej samej sprawie. - Zmiana jazdy trasy linii 163, zamiast od dworca PKP Garbary, jedzie teraz od ronda Śródka. Tam wsiada ogrom ludzi! Na kolejnych przystankach nie ma jak wsiąść w porannych godzinach - dali krótki autobus! Skandal po prostu. To samo było poprzednim razem. Też było im zgłaszane, że ludzie nie mają jak dojechać do pracy, szkoły. Tu nie chodzi o wcześniejsze wyjście na kurs, bo w każdym jest to samo przy takiej logistyce! Na piechotę mamy iść? - dopytuje.

Pierwszy dzień zmian to zawsze najtrudniejszy czas - zarówno dla pasażerów, jak i Zarządu Transportu Miejskiego. ZTM zawsze podkreśla, że przygląda się sytuacji i jeśli jest potrzeba, wprowadzane są zmiany mające poprawić sytuację pasażerów. W tej chwili za wcześnie jest, by mówić, że w tym przypadku zmiana zajdzie.

Przypominamy, że sprawę komplikuje fakt, że nie wiadomo, do kiedy potrwają utrudnienia w centrum. Miasto wyjaśniało nam, że wiele zależy od pogody, która ma wpływ na tempo prac m.in. przy sieci trakcyjnej. Zapewniono nas, że podejmowane są starania, by tramwaje wróciły do centrum przed Bożym Narodzeniem.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro