Reklama

Trudne warunki. Poznańscy drogowcy pracowali całą noc, ale nie wszędzie jeszcze dotarli

Kochanowskiego | fot. Czytelniczka
Kochanowskiego | fot. Czytelniczka

Teraz sprzęt zobaczymy głównie na lokalnych drogach.

"Na poznańskich ulicach trwają prace związane z usuwaniem skutków opadów śniegu. W nocy prowadzone były na sieci dróg strategicznych, następnie układu podstawowego. Obecnie sprzęt pracuje głównie na drogach lokalnych" - informują od rana przedstawiciele ZDM.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jak od rana przekazują nasi Czytelnicy, wiele poznańskich ulic wciąż pokrytych jest białym puchem. Pamiętajmy, że odśnieżanie odbywa się etapami. Poznańskie ulice tradycyjnie zostały podzielone na sieci, celem zróżnicowania standardów utrzymania i dostosowania poziomu utrzymania do możliwości finansowych Miasta oraz potencjału sprzętowego wykonawców. Czas reakcji i podjętych działań uzależnione są od warunków pogodowych. Szczegóły tutaj.

Przedstawiciele ZDM przypominają, że działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach, a w zmiennych warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na mostach i wiaduktach, przy zbiornikach wodnych, na terenach zalesionych.
"Prosimy wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności" - apelują.

Zgłoszenia dotyczące zimowego utrzymania ulic przyjmowane są:
- poniedziałek - piątek od 7.30 do 20.00 tel. 61 646 33 44,
- poniedziałek - piątek od 20.00 do 7.30 oraz dni wolne od pracy tel. 690 666 424,
- e-mail: [email protected].

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
71.50 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro