Reklama

YouTuberzy z Anglii przylecieli do Poznania na zakupy do Lidla i wyśmiali poznaniaka. "Gdybym wiedział, że chcą mnie negatywnie przedstawić, to bym się na to nie zgodził"

fot. Josh & Archie / YouTube screen
fot. Josh & Archie / YouTube screen

O tej sprawie pisaliśmy już na początku listopada.

Jak opisywaliśmy na epoznan.pl, popularni angielscy YouTuberzy Josh & Archie pojawili się w poznańskim Lidlu by sprawdzić, czy zrobią w nim zakupy taniej niż w Londynie. Jak się okazało, razem z przelotem i noclegiem zakupy w Poznaniu okazały tańsze od tych w Wielkiej Brytanii. Więcej TUTAJ.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Przy okazji wizyty w naszym mieście, internetowi twórcy wyśmiali jednego z poznaniaków, który zaoferował im nocleg. Przed kamerą, w ukryciu, skarżyli się na warunki w mieszkaniu, za co skrytykowano ich w komentarzach pod nagraniem.

Głos Wielkopolski dotarł do Jakuba, poznaniaka przedstawionego w filmie. Jak wyjaśnia mężczyzna, wiedział wcześniej, że Anglicy przyjadą do niego z kamerą. Dogadali się za pośrednictwem serwisu Couchsurfing, który oferuje darmowe noclegi u użytkowników portalu. Jakub przyznaje, że wyjaśnił Anglikom, iż nie ma super warunków, ale jeśli nie znajdą niczego innego, ugości ich u siebie. Szybko jednak okazało się, że obcokrajowcy jednak nie będą u niego spać, bo udało im się znaleźć lot powrotny tego samego dnia. Ale zaproponowali, że odwiedzą poznaniaka i pokażą, że można skorzystać z opcji darmowego noclegu w ramach Couchsurfingu.

Poznaniak opisuje w rozmowie z Głosem Wielkopolskim, że rozmowa z Anglikami przebiegła bardzo miło, ale sama rozmowa do filmu nie trafiła. Nagrano natomiast dwie wersje - jedna z udawaniem, że u niego śpią, a druga taka, że przyjeżdżają, by pokazać, że jest taka możliwość.

Jakub dopiero po zobaczeniu filmu zrozumiał, że został niewłaściwie potraktowany przez Anglików. - Nie na to się umówiliśmy - podkreśla. - Gdybym wiedział, że chcą mnie bardzo negatywnie przedstawić, to bym się na to nie zgodził - dodaje. Ostatecznie YouTuberzy przeprosili poznaniaka, ale nie zrobili tego oficjalnie. Tłumaczyli, że filmik miał być humorystyczny, ale zdaniem Polaka - nie wyszło i nie ma w nim niczego śmiesznego

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
16.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro