Reklama

Poznański jarmark świąteczny najlepszy w Europie? Wszystko zależy od internautów!

fot. Łukasz Kędziora
fot. Łukasz Kędziora

Poznański Jarmark Świąteczny na Targach został nominowany do grona najlepszych świątecznych destynacji w Europie w prestiżowym plebiscycie "Best Christmas Markets 2024".

Jarmark świąteczny na targach otwarty będzie do 22 grudnia, od wtorku do czwartku oraz w niedzielę w godzinach 11:00-21:00, natomiast od piątku do soboty w godzinach 11:00-22:00. Zlokalizowany jest na pl. Powszechnej Wystawy Krajowej.

Wśród stałych atrakcji znajdują się oprócz koła młyńskiego i lodowiska: domek Świętego Mikołaja, zjazdy na pontonach, karuzela wenecka, autodrom, mirror cube, gadający Łoś Marcin, strzelnica, iluminacje świetlne czy symulator lotu saniami. Jest też bogata oferta gastronomiczna i stoiska z rękodziełem. W pobliżu jarmarku w Pawilonie nr 2 znajduje się także Wielka Fabryka Elfów, która zaprasza wszystkie dzieci w wieku 3-10 lat - specjalnie dla nich przygotowano wiele świątecznych atrakcji.

Teraz jarmark na MTP dzięki głosom mieszkańców może zdobyć tytuł świątecznej stolicy Europy. "Plebiscyt jest organizowany przez międzynarodową organizację European Best Destinations, promującą kulturę i turystykę w Europie. Założona przez nią w 2009 roku strona internetowa jest najczęściej odwiedzaną stroną poświęconą turystyce w Europie od 10 lat z rzędu" - informuje Karolina Nawrot z MTP.

Swój głos na najlepszy jarmark świąteczny może oddać każdy - tutaj. Głosowanie potrwa do 7 grudnia. Każdego dnia z jednego adresu IP można oddać jeden głos.
"Warto wziąć udział w plebiscycie, zagłosować na Jarmark Świąteczny na Targach i przekonać się, że każdy głos poznaniaków się liczy. Wygrana zapewni miastu darmową promocję i zwiększy rozpoznawalność. Może też sprawić, że więcej turystów odwiedzi Poznań" - dodaje Nawrot.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro