Reklama

Od poniedziałku tramwaje nie dojadą do Al. Marcinkowskiego. "Jest to delikatnie mówiąc irytujące"

fot. PIM
fot. PIM

Skarży się nasza Czytelniczka.

Już w środę informowaliśmy, że w związku ze zbliżającym się uruchomieniem ruchu tramwajowego na placu Wolności i ulicy 27 Grudnia, konieczne jest wyłączenie napięcia w sieci w centrum Poznania, by można tam było wykonać niezbędne prace. Szczegóły podaliśmy TUTAJ.

Zgodnie z informacją Zarządu Transportu Miejskiego, od poniedziałku tramwaj nie dojadą pod Galerię MM, a więc na Al. Marcinkowskiego. I to na takie rozwiązanie skarży się Czytelniczka. - Jestem zbulwersowana nowymi pomysłami ZTM w sprawie dojazdu - przejazdu przez centrum. Od najbliższego weekendu wahadło będzie tylko do Wrocławskiej, a do galerii MM czyli na Al. Marcinkowskiego zimą, starsi i nie tylko mają dobiec. Dzwoniłam do infolinii i pani nie umiała uzasadnić durnego pomysłu. Co za różnica by wahadło docierało do Al. Marcinowskiego? To jedyna szansa dojazdu do Galerii MM i Placu Wolności. Proszę o interwencję, bo tylko media mogą coś zdziałać. Zaznaczam, że czas owego wyłączenia nie jest znany, a przy rozkopanym centrum - kiedy końca tych wykopków nie widać, jest to delikatnie mówiąc irytujące - tłumaczy.

Okazuje się, że "puszczenie" tramwajów do Al. Marcinkowskiego nie jest możliwe. - Układ linii tramwajowych obowiązujący 2 i 3 grudnia oraz od 4 grudnia jest dopasowany do możliwości technicznych w centrum miasta. Prace remontowe są na finiszu, jest coraz bliżej otwarcia zmodernizowanych torowisk w centrum Poznania. Jednak zanim tramwaje znów pojadą z ulicy Święty Marcin przez Aleje Marcinkowskiego oraz ulicami 27 Grudnia i Gwarną konieczne jest przyłączenie i przetestowanie sieci trakcyjnej. Te prace można wykonać wyłącznie w momencie braku napięcia w trakcji w centrum. I jest to powód braku możliwości dojazdu do Alei Marcinkowskiego - nie będzie tam prądu, który zasila tramwaje. Nam także bardzo zależy, aby jak najszybciej przywrócić ruch tramwajowy na całej sieci, jednak obecnie - przepraszając za niedogodności wynikające z niezbędnych do wykonania prac - prosimy o wyrozumiałość - apeluje Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Przypomnijmy, że już w środę próbowaliśmy ustalić, jak długo będą występować utrudnienia. Poznańskie Inwestycje Miejskie nie potrafią udzielić odpowiedzi na to pytanie przyznając, że wiele zależy chociażby od pogody.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro