Reklama

Straż miejska: "no i mamy zimę w Poznaniu. Jest pięknie, biało", ale trzeba pamiętać o odśnieżaniu!

fot. Magda Pietrowska
fot. Magda Pietrowska

Za niewywiązywanie się z obowiązku grozi mandat.

- No i mamy zimę w Poznaniu. Jest pięknie, biało, ale miejscami bywa niebezpiecznie, dlatego przypominamy o konieczności odśnieżania chodników przez osoby odpowiedzialne - informuje Straż miejska.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

To do obowiązków właścicieli nieruchomości należy utrzymanie czystości na terenie, a więc uprzątnięcie śniegu, błota czy lodu. Sprzątać należy też na chodnikach położonych wzdłuż nieruchomości. - A za chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości - dodaje. Co istotne, właściciel nieruchomości nie musi odśnieżać tej części chodnika, na której dopuszczony jest płatny postój lub parkowanie aut.

- Należy pamiętać, że uprzątnięty śnieg nie może utrudniać ruchu pieszym, a osobom, które doznały uszczerbku na zdrowiu, w związku z wypadkiem na śliskim chodniku, należy się odszkodowanie lub zadośćuczynienie.

Za niewywiązywanie się ze swoich obowiązków można dostać mandat w wysokości 100 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro