Reklama

Na poznańskiej ulicy zamontowano słupek przeszkodowy przy pasach, by uspokoić ruch. Nie wytrzymał 24 godzin, rozjechał go kierowca

fot. poznan_moment IG
fot. poznan_moment IG

Na ulicy Nad Wierzbakiem.

O sprawie poinformował nas Poznański Trójkąt Bermudzki. Jak zauważył, że słupek stał na swoim nowym miejscu niespełna dobę. Zapytaliśmy o sprawę Miejskiego Inżyniera Ruchu, bo to na jego zlecenie słupek trafił w taką lokalizację.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Słupek przed przejściem dla pieszych przez ul. Nad Wierzbakiem jest częścią zmian organizacji ruchu zaprojektowanych w celu uspokojenia ruchu drogowego oraz poprawy bezpieczeństwa kierowców i pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. Drzymały oraz sąsiedniego przejścia dla pieszych - wyjaśnia Marek Nowocień z MIR.

- Słupek przeszkodowy umieszczony na wyspie uniemożliwia dalszą jazdę na wprost wewnętrznym pasem ul. Nad Wierzbakiem, przeznaczonym do lewoskrętu w ul. Drzymały, który obecnie odbywać się będzie na wydzielonej fazie sygnalizacji świetlnej i z wydzielonego pasa ruchu. Słupek ten poprawia też bezpieczeństwo pieszych na wytyczonym dotychczas przez cztery pasy ruchu przejściu, a w sytuacji awaryjnego wyłączenia sygnalizacji świetlnej, zapewnia pieszym bezpieczny azyl i bardziej komfortowe przejście - dodaje.

Słupek pojawił się na ulicy za sprawą MIR, ale zamontowali go pracownicy Zarządu Dróg Miejskich. Jak wynika z naszych ustaleń, prace nie zostały jeszcze odebrane i słupek zostanie wymieniony na nowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro