Reklama

Pierwsze Forum Młodzieży TEB. Uczniowie z całej Polski przyjechali do Poznania

Czy pokolenie "Z" jest w stanie dogadać się z "boomerami"? Co jedni myślą o drugich? I jak odnaleźć się w social mediach? Między innymi o tym, dyskutują uczestnicy Pierwszego Forum Młodzieży TEB, odbywającego się pod hasłem "Między nami pokoleniami".

Na dwudniowe Forum, zjechali uczniowie prywatnych liceów i techników działających pod szyldem TEB Edukacja z czterdziestu miast z całej Polski. Wydarzenie zgromadziło blisko dwustu uczestników, z których większość aktywnie działa w szkolnych samorządach. Jak tłumaczą organizatorzy wydarzenia, Forum Młodzieży TEB ma dać uczniom poczucie sprawczości, bo to właśnie oni i ich zdanie w szkole powinny być najważniejsze.

Dwa dni pełne dyskusji i atrakcji

Wtorkową część Forum Młodzieży TEB rozpoczęła debata oksfordzka na temat social mediów. Rozważania dotyczące tego, czy media społecznościowe przynoszą więcej szkód czy korzyści, wywołały wśród uczestników żywiołową dyskusję. Później licealiści i uczniowie techników mogli wysłuchać prelekcji Przemka Staronia - psychologa nagrodzonego tytułem Nauczyciela Roku 2018. Jego wystąpienie "Pokolenia ZALFA versus dorośli - i weź tu się dogadaj" pomogło zgłębić młodzieży kwestię dialogu międzypokoleniowego. To jednak nie jedyne atrakcje, które czekały wczoraj na uczestników Forum. Wydarzenie odwiedzili uczniowie z Neapolu, którzy opowiadali o tym jak edukacja wygląda we Włoszech. W programie nie zabrakło także wieczornego zwiedzania Poznania. Młodzież z całej Polski mogła zobaczyć między innymi Stary Rynek oraz Plac Wolności. Intensywny dzień zakończył pokaz filmu "Mój piękny syn". Dzisiaj na uczniów czeka równie dużo atrakcji. Najważniejszymi punktami programu będą prelekcja edukatorki Marty Młyńskiej pod tytułem "Jak budować poczucie własnej wartości?" oraz kolejne spotkanie z uczniami z Neapolu.

Wsłuchać się w potrzeby uczniów

Szkoły pod logo TEB działają w branży edukacyjnej już od niemal trzydziestu lat, a powstały w Poznaniu. Teraz licea, technika, szkoły policealne i szkoły medyczne prowadzone przez firmę funkcjonują w 46 miastach w całym kraju. To ogromne wyzwanie, by sprostać potrzebom kształcących się w nich uczniów i słuchaczy. Forum Młodzieży pozwala na to, by uważnie przyjrzeć się oczekiwaniom młodego pokolenia. Dlatego, organizatorzy wydarzenia mają nadzieję, że to pierwsze spotkanie, zapoczątkuje nową, wieloletnią tradycję corocznych spotkań przedstawicieli szkolnych samorządów. Forum nie jest jedynym wydarzeniem organizowanym przez TEB z myślą o uczniach. Przekonać się o tym można odwiedzając strony internetowe: www.liceum.teb.pl oraz technikum.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
40.73 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro