Reklama
Reklama

Krzywoustego: leży śnieg, a koszenie trwa w najlepsze. ZDM: "z pracami nie można było czekać"

fot. poznan_moment IG
fot. poznan_moment IG

Nietypowy widok w zaśnieżonym Poznaniu.

O tym, że w rejonie stacji Circle K na ulicy Krzywoustego odbywało się koszenie pomimo zalegającego śniegu, poinformował nas Poznański Trójkąt Bermudzki. Zapytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich, czy rzeczywiście te prace trzeba było wykonywać mimo zimowej aury.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

- Zarząd Dróg Miejskich ogranicza koszenie w pasach drogowych Poznania. Na ul. Krzywoustego w pasie rozdziału w ostatnim czasie nastąpił jednak wzrost wyższych roślin - informują drogowcy. - Dotyczy to także znajdujących się przy jezdniach skarp. Dlatego podjęta została decyzja o pilnym przycięciu tych roślin. Prace zostały zlecone z terminem wykonania do 30 listopada. Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego nie można było z nimi czekać. Przy czym koszeniu nie podlega trawa, a jedynie wyższe rośliny, ich zdrewniałe, suche części - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro