Reklama
Reklama

Płatny parking przy przychodni na Opolskiej? ZKZL: Czytelnicy epoznan.pl wskazali, że opłaty to dobry pomysł

fot. WTK
fot. WTK

Mieszkańcy opłat nie chcą, a urzędnicy tłumaczą, że dzięki nim będzie łatwiej.

O sprawie pisaliśmy na epoznan.pl już w niedzielę. Wówczas osiedlowi radni ze Świerczewa poinformowali, że Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych planuje wprowadzenie opłat na parkingu przy przychodni przy ulicy Opolskiej 58. Osiedlowi radni wskazują, że jeśli tu pojawią się opłaty, pacjenci zaczną parkować na okolicznych uliczkach, w tym na tej, przy której znajduje się szkoła, a to przełoży się na mniejsze bezpieczeństwo w jej rejonie. ZKZL natomiast tłumaczył, że strefa zapewni większą rotację pojazdów na parkingu i łatwiej będzie tu znaleźć miejsce do parkowania.

- Ta strefa, jak już zacznie działać, to będzie tańsza niż Strefa Płatnego Parkowania w Poznaniu - zapewnia Łukasz Kubiak z ZKZL w rozmowie z WTK. - Te rozwiązania będą elastyczne, by ułatwić mieszkańcom parkowanie poza godzinami funkcjonowania przychodni - dodaje. Według Kubiaka, wprowadzenie opłat to wsłuchanie się w głosy lekarzy i pielęgniarek pracujących w przychodni, ale też pacjentów. Jak zauważa przedstawiciel ZKZL, wskazaniem do wprowadzenia opłat jest też wynik ankiety z epoznan.pl, w której zapytaliśmy Czytelników o to, czy powinno się wprowadzić opłaty w tym miejscu. Udział w ankiecie wzięło blisko 15 000 głosujących, a 66% z nich zagłosowało na TAK.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy opłaty zostaną wprowadzone na parkingu. Najpierw trzeba tu wprowadzić stałą organizację ruchu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro