Reklama

Cmentarna hiena zatrzymana w Lesznie. Kradł mosiężne wazony z nagrobków w całym regionie

fot. policja
fot. policja

To mieszkaniec województwa lubuskiego.

Policjanci z Leszna od połowy października zajmowali się kradzieżami, do jakich dochodziło na cmentarzach w mieście, ale też w całym powiecie. Początkowo funkcjonariusze podejrzewali, że mosiężne wazony giną z nagrobków w związku z "zamówieniami" na dzień Wszystkich Świętych. Ale w listopadzie kradzieże nie ustały.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

24 listopada funkcjonariusze zatrzymali w Lesznie mężczyznę podejrzewanego o dokonywanie kradzieży na nekropoliach. 36-latek z województwa lubuskiego został zatrzymany, gdy poruszał się swoim autem. W bagażniku znaleziono kilka wazonów skradzionych poprzedniej nocy z cmentarza w Górce Duchownej.

- Tego samego dnia śledczy wstępnie ogłosili podejrzanemu pięć zarzutów kradzieży cmentarnych wazonów wartych prawie 5 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do ich dokonania i złożył wyjaśnienia. Prawdopodobnie ma on związek z ponad setką podobnych kradzieży na terenie nekropolii w Lesznie i powiecie leszczyńskim. Skradzione przedmioty sprzedawał na punktach skupu złomu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia - wyjaśnia Monika Żymełka z policji.

Policjanci szukają osób poszkodowanych w związku z działalnością złodzieja. Jeśli w ostatnich tygodniach z nagrobków bliskich w Lesznie lub powiecie zniknęły mosiężne wazony, można się zgłosić do policjanta prowadzącego sprawę pod numerem 47 77 31 611.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro