Reklama

Citylighty gęsto ustawione nie tylko przed Zamkiem. Stoją też przed Teatrem Wielkim i wzbudzają ogromne emocje

fot. Poznaniator FB
fot. Poznaniator FB

O montażu urządzeń na Świętym Marcinie pisaliśmy pod koniec października.

Wówczas Poznaniator zwrócił uwagę, że przed CK Zamek, na chodniku, zamontowano citylighty. N masz Czytelnik dopytywał natomiast, czy "to jakieś jaja", że zamontowano ich tyle. Maja Chłopocka z Poznańskich Inwestycji Miejskich potwierdziła nam w październiku, że nośniki citylight zamontowano przy ulicy Święty Marcin w ramach przebudowy trasy między Gwarną a mostem Uniwersyteckim. - Nośniki te pojawiły się w sąsiedztwie Centrum Kultury Zamek w odpowiedzi na zgłoszone przez instytucję potrzeby promowania swoich działań kulturalnych. Będzie więc to forma zachęcania mieszkańców i turystów do udziału w wydarzeniach kulturalnych, nie przewiduje się wykorzystania nośników do celów komercyjnych. Montowane są cztery sztuki - mówiła.

Teraz okazuje się, że takie same urządzenia zamontowano też przy Teatrze Wielkim. Także dosyć gęsto, na co zwrócił uwagę nasz Czytelnik. - Reklamoza przed Teatrem Wielkim. Usunęli estetyczne choć stare reklamy, które zasłaniały drzewa, i ustawili wielkie przed teatrem. Zasłaniają widok na podobno chroniony zabytek. Komu to przeszkadzało? Gdzie jest konserwator zabytków - dopytuje Czytelnik.

Głos Wielkopolski zapytał Teatr Wielki o montaż urządzeń. Instytucja zaznacza, że ekrany nie szpecą obiektu i są alternatywą dla tradycyjnych tablic, które stały na skwerze im. Kaweckiej. To na nich dotychczas umieszczano plakaty z informacjami o wydarzeniach w Operze. Citylighty sprzed Teatru Wielkiego, podobnie jak te na Świętym Marcinie, nie mają być wykorzystywane do celów komercyjnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro