Reklama
Reklama

Zagrożenie dla klina zieleni na Wildzie. W planach "hotel" na 600 łóżek i wycinka 300 drzew. Jest petycja

fot. WTK
fot. WTK

Rada Osiedla Wilda zapowiada, że nie opuści w kwestii zablokowania planowanej inwestycji.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że po wschodniej stronie ulicy Dolna Wilda między Łęgami Dębińskimi i Wspólną inwestor chciałby zbudować 2 budynku dl aparthotelu na prawie 600 łóżek, miejsca parkingowe i drogi. Oznaczałoby to wycinkę minimum 300 drzew.

- "Przykrywką" dla inwestycji jest malutkie boisko 32 m x 20 m, ponieważ dla terenu tego obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego określający jego przeznaczenie jako usługi sportu i rekreacji z dopuszczeniem funkcji hotelowej. Obecnie prowadzone jest postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla planowanej inwestycji, które jest otwarte dla udziału społeczeństwa. Jako Rada Osiedla oczywiście wystosujemy protest w tej sprawie - informowała Rada Osiedla Wilda.

Teraz powstała petycja, która wyraża sprzeciw mieszkańców wobec tej inwestycji. Już podpisało się pod nią ponad 500 osób. Można ją podpisać TUTAJ. - Udało się w 2013 roku powstrzymać budowę lądowiska dla helikopterów w Parku JPII - tutaj również nie odpuścimy! - deklarują osiedlowi radni.

Przypomnijmy, że Piotr Sobczak, Architekt Miasta, w ubiegłym tygodniu w rozmowie z Telewizją WTK przyznał, że firma nie złożyła jeszcze wniosku o pozwolenie na budowę. Mieszkańcy obawiają się, że inwestycja na papierze jest hotelem z malutkim boiskiem, a w rzeczywistości będą to mieszkania na wynajem. - W opisie tej inwestycji napisano, że do obsługi tego obiektu będą potrzebne zaledwie 4 osoby. Trudno więc sobie wyobrazić realny hotel - mówiła w rozmowie z WTK radna osiedlowa Aneta Gawrysiak-Knez. Inna sprawa to obsługa komunikacyjna tak dużej inwestycji. Dolna Wilda już teraz jest zakorkowana.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro