Reklama

Pół roku opóźnienia przy remoncie w centrum Poznania. Plac Wolności, 27 Grudnia, Gwarna i Kantaka mają być gotowe dopiero w czerwcu

fot. PIM
fot. PIM

Dla ścisłości - w czerwcu przyszłego roku.

Już latem informowaliśmy, że na pewno nie uda się ukończyć przebudowy ulic w centrum Poznania w tym roku. Poznańskie Inwestycje Miejskie wyjaśniały, że powodem opóźnień jest m.in. konieczność pozostawienia leszczyn tureckich przy ulicy 27 Grudnia, które pierwotnie były planowane do wycinki. To wymaga wprowadzenia zmian projektowych, a to przekłada się na termin ukończenia przebudowy ulicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Latem jednak PIM podkreślały, że jeszcze w tym roku po placu Wolności i 27 Grudnia pojadą tramwaje, ale oficjalnego terminu nie podano. Jako drugi powód opóźnień wskazywano piwnice przy Okrąglaku i zaprojektowane tu torowisko. Doszło do sporu z właścicielem budynku.

Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, znane są nowe "ostateczne terminy" ukończenia prac w centrum. Na posiedzeniu Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji przedstawicielki Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta zadeklarowały, że rzeczywiście jeszcze w tym roku po Placu Wolności i 27 Grudnia pojedziemy tramwajem, ale przebudowa ulic w całości zakończy się dopiero w czerwcu 2024 roku.

Maja Chłopocka z PIM w rozmowie z GW przyznała, że obecnie wykonawca prac skupia się na tym, by do końca roku przywrócić ruch tramwajowy w tym miejscu. Nie podaje jednak nowych terminów ukończenia prac. - Docelowy harmonogram jest jeszcze w trakcie aktualizacji, której to celem jest optymalna realizacja robót i udostępnienie mieszkańcom w możliwie dogodny sposób poszczególnych zakresów inwestycji - tłumaczy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro