Reklama
Reklama

Dwa jarmarki świąteczne w Poznaniu. Gdzie trafiają pieniądze z ich organizacji?

fot. Łukasz Kędziora
fot. Łukasz Kędziora

Wyjaśniono.

Dziennikarzy "Głosu Wielkopolskiego" zaciekawił wpis w mediach społecznościowych Poznańskiego Trójkąta Bermudzkiego. "Niemiecka spółka od jarmarku i stworzone przez nią 2 fundacje od lat wysysają z budżetu miasta miliony zł" - mogliśmy przeczytać.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Dziennikarze zapytali i uzyskali takie odpowiedzi. "Dochód z organizacji jarmarku świątecznego organizowanego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pełni trafia do organizatora" - Grupy MTP - poinformowała w rozmowie z Głosem Wielkopolskim Katarzyna Lester, specjalistka ds. komunikacji marketingowej i PR Grupy MTP.

Natomiast organizatorem jarmarku na placu Wolności jest Becker Eventservice sp. z o. o. Właścicielem firmy jest obywatel Niemiec. "Spółka zarejestrowana jest w Poznaniu na ul. Palacza 144, rozlicza się z poznańskim urzędem skarbowym i w Polsce płaci podatki. Takie komentarze są dla nas krzywdzące. Spółka wynajmuje na zasadach komercyjnych od miejskiej Estrady Poznańskiej -plac Wolności, inwestuje w wydarzenie i ponosi pełne finansowe ryzyko" - tłumaczy Anna Dorna, organizatorka jarmarku na placu Wolności. "Taki jarmark niesamowicie napędza lokalną koniunkturę. Zyskują restauracje, hotele, branża transportowa z lotniczą włącznie, właściciele parkingów. Zadowoleni są wystawcy, zadowoleni są zwiedzający, zyskuje miasto" - dodała.

Przypominamy, że w ubiegły weekend ruszyły dwa poznańskie jarmarki bożonarodzeniowe. Jeden na terenie MTP, a drugi na Placu Wolności.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
29.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro