Reklama

Ograniczenia w odwiedzinach u pacjentów i maseczki w kolejnym szpitalu w regionie. Przez grypę i koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GIS
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GIS

Na taki krok zdecydował się szpital we Wrześni.

Jak poinformował Szpital Powiatowy we Wrześni, do wprowadzenia ograniczeń zmusiła instytucję sytuacja epidemiologiczna w szpitalu. Odnotowano w nim dużo infekcji wirusowych - chodzi m.in. o grypę i Covid-19. Z informacji portalu września.info.pl wynika, że szefostwo szpitala zdecydowało się na podjęcie konkretnych kroków.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Przede wszystkim pacjent może być odwiedzany tylko przez jedną osobę na raz. Sugerowany czas odwiedzin to 15 minut. Odwiedzający wchodząc na salę chorych musi mieć założoną maseczkę ochronną. Przed i po wizycie na oddziale zalecana jest dezynfekcja rąk.

Przypomnijmy, że nie jest to jedyna placówka medyczna w Wielkopolsce, która ze względu m.in. na coraz większą liczbę zakażeń koronawirusem zdecydowała się na ograniczenie odwiedzin u pacjentów. Wcześniej zrobiono to m.in. w poznańskim Szpitalu Wojewódzkim, konińskim Wojewódzkim Szpitale Zespolonym, a wcześniej w szpitalu w Obornikach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro