Reklama
Reklama

Wybuchy na poznańskich Zawadach! Na chodniku przed budynkiem pojawił się dym, "kostka brukowa rozrzucona na kilka metrów"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Do zdarzenia doszło na ulicy Chlebowej.

O sprawie poinformował nas Czytelnik. - Eksplozja prawdopodobnie instalacji elektrycznej na ulicy Chlebowej - napisał. W tej sprawie piszą do nas też inni Czytelnicy. - Seria wybuchów gazu na Zawadach. Pierwszy około godziny temu, po kilku minutach następny. W tej chwili słyszalne kolejne eksplozję. Do wybuchów doszło na chodniku, rozwalona kostka brukowa rozrzucona na kilka metrów - informuje kolejny Czytelnik.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Dyżurny wielkopolskich strażaków potwierdza, że zgłoszenie dotarło do służb około 10.00. - Poinformowano nas o zadymieniu na chodniku przed jednym z budynków na ulicy Chlebowej. Jesteśmy na miejscu. Nasze mierniki niczego nie wykazały. Wezwano pogotowie energetyczne, które już tu działa - mówi.

Nikt nie ucierpiał.

  • Aktualizacja
    piątek, 17.11.2023 r., godz. 11.06
    Aktualizacja
    piątek, 17.11.2023 r., godz. 11.06
    Potwierdziliśmy, że doszło do zwarcia elektrycznego. - Chodzi o kabel średniego napięcia - mówi nam Mateusz Gościniak z Enea Operator. - W zeszłym tygodniu były tam prowadzone prace budowlane i prawdopodobnie budowlańcy naruszyli nasz kabel. Został on uszkodzony, a dziś doszło do zwarcia - dodaje. - Pogotowie energetyczne jest na miejscu. Uszkodzony fragment kabla został już odłączony. W ciągu kilkunastu minut odbiorcy w tej okolicy zostaną podłączeni do sieci, a my będzie naprawiać ten kabel - wyjaśnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro