Reklama
Reklama

Na tym skrzyżowaniu jeszcze w tym roku ma być bezpieczniej. Teraz będą utrudnienia w ruchu

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania ulic Wieprawskiej i Rodawskiej na Szczepankowie.

Plac budowy został już przekazany wykonawcy. W tym czasie wprowadzonych zostanie szereg zmian w rejonie skrzyżowania.

Jak zapowiedziano, przebudowany będzie wyjazd z ul. Wieprawskiej w ul. Rodawską. Zostanie zawężony, czyli zmieni się geometria skrzyżowania. Na tej pierwszej ulicy wyznaczone będzie przejście dla pieszych oraz przejazd rowerowy połączony z ciągiem pieszo - rowerowym na ul. Rodawskiej. Ponadto na ul. Rodawskiej, przy dojeździe do skrzyżowania zamontowane będą dwie poduszki berlińskie. Przybędzie także, po północnej stronie, przejście dla pieszych.

"Dzięki tym zmianom łatwiej, a przede wszystkim bezpieczniej będzie można wyjechać samochodem z ul. Wieprawskiej, a pieszym przechodzić przez jezdnie obu ulic. Dodatkowo wymieniona będzie nawierzchnia na części ul. Wieprawskiej, a przy jezdni założone trawniki" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM,

Koszt prac to 400 tysięcy złotych. W trakcie przebudowy obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Przebudowa została podzielona na etapy.

"Jak zapowiada Miejski Inżynier Ruchu w I etapie nastąpi całkowite zamknięcie ul. Wieprawskiej w rejonie skrzyżowania, a objazd wytyczono ulicami: Rodawską, Chotomińską i Gardowską. Jezdnia ul. Rodawskiej będzie zwężona, ruch pojazdów może być sterowany ręcznie, a ruch pieszych na przebudowywanych odcinkach chodników kierowany będzie na drugą stronę ulicy. Prędkość pojazdów w rejonie prac będzie ograniczona do 30 km/h. Utrzymane zostanie dojście do posesji" - przekazuje rzeczniczka.

"W II etapie przewiduje się kontynuację robót drogowych i brukarskich w miejscu planowanego przejścia dla pieszych przez ul. Rodawską w rejonie skrzyżowania, a ulica w tym miejscu będzie zawężona. Utrzymane zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h. W III etapie na przebudowywanym fragmencie ulicy zaplanowano montaż progów spowalniających. Jezdnia ul. Rodawskiej będzie tam zawężana połówkowo. Utrzymane zostanie ograniczenie prędkości pojazdów do 30 km/h" - dodaje.

Prace mają potrwać do 6 grudnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro