Reklama
Reklama

DPS otrzymał od miasta nowy samochód do przewozu osób z niepełnosprawnościami. "To był dla nas priorytet"

fot. Miasto Poznań
fot. Miasto Poznań

Klucze do nowego samochodu wręczał zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

Poznańskie domy pomocy społecznej to miejsca, które nie tylko zapewniają swoim mieszkańcom i mieszkankom godne życie, ale także profesjonalną pomoc, opiekę i pielęgnację. Dlatego zakup nowego samochodu dla DPS im. bł. Edmunda Bojanowskiego był dla nas jednym z priorytetów. Jestem przekonany, że będzie dobrze służył wszystkim podopiecznym - powiedział zastępca Jacka Jaśkowiaka.

Samochód kosztował 270 tysięcy złotych i został sfinansowany z budżetu miasta. Nowe auto pomieści nawet 8 osób oraz kierowcę. Jest też przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami, równocześnie zmieszczą się w nim dwie osoby na wózkach inwalidzkich, ma też windę elektrohydrauliczną.

Danuta Resztak, dyrektorka Domu Pomocy Społecznej im. bł. Edmunda Bojanowskiego powiedziała, że ten samochód był niezwykle potrzebny DPS-owi - Zwłaszcza winda jest dla nas bardzo ważna, ponieważ większość mieszkanek naszego domu to osoby całkowicie leżące. Dzięki nowemu samochodowi możemy łatwiej zawieźć je np. na wizyty u lekarzy specjalistów - powiedziała Danuta Resztak.

DPS przy ul. Niedziałkowskiego dysponuje 35 miejscami w pokojach 1-, 2-, 3- i 4 osobowych. Mieszkają w nich kobiety, które są przewlekle chore. Pokoje są w pełni umeblowane i wyposażone w sygnalizację, która pozwala łatwo przywołać opiekuna. W łazienkach znajdują się m.in. w specjalne uchwyty i poręcze dla osób z niepełnosprawnościami. W domu znajduje się też specjalna wanna do kąpieli osób leżących - informuje Miasto Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
37.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro