Reklama

Ogromne utrudnienia w centrum miasta, niektóre już od dziś. Będą też odholowywać samochody!

Tłumy na imieninach ul. Święty Marcin w 2019 roku | fot. Łukasz Nowicki
Tłumy na imieninach ul. Święty Marcin w 2019 roku | fot. Łukasz Nowicki

W sobotę, 11 listopada, poznaniacy i poznanianki świętować będą Imieniny Ulicy Święty Marcin i Święto Niepodległości.

Obie imprezy wymuszają zmiany w organizacji ruchu - zamknięte zostaną: aleja Niepodległości -od ul. Święty Marcin do ul. Libelta oraz ulica Grunwaldzka.

Imieniny Ulicy Święty Marcin

11 listopada ulicą Święty Marcin, odcinkiem od Al. Marcinkowskiego i ul. Piekary do al. Niepodległości i pl. Mickiewicza, przejdzie parada.
Na odcinku ul. Święty Marcin oraz na ul. Wieniawskiego od ul. Święty Marcin do ul. Fredry 10 listopada od godz. 22:00 i 11 listopada do północy obowiązywać będzie zakaz parkowania. Jak zaznaczono, pozostawione pojazdy zostaną odholowane. Zatem z miejsc objętych zakazami postoju kierowcy powinni wcześniej usunąć samochody.

"Na czas budowy i demontażu infrastruktury oraz w trakcie Kiermaszu Rogala od 10 listopada od godz. 23:00 do 12 listopada do godz. 6:00 zamknięte będą al. Niepodległości od ul. Święty Marcin do ul. Fredry oraz ulica Święty Marcin od al. Niepodległości do ul. Kościuszki. Dostępny pozostanie w obu kierunkach przejazd od Kaponiery przez al. Niepodległości do ul. Królowej Jadwigi" - zapowiada Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Na czas kiermaszu oraz formowania się i przejścia parady 11 listopada od godz. 10:00 do późnych godzin wieczornych częściowo lub całkowicie zamykane i nadzorowane przez funkcjonariuszy będą:
- al. Niepodległości od ul. Powstańców Wlkp. do ul. Fredry;
- ul. Święty Marcin od Al. Marcinkowskiego do ul. Dworcowej;
- ul. Piekary od ul. Święty Marcin do ul. Ogrodowej;
- ul. Wieniawskiego od ul. Święty Marcin do ul. Fredry.

Na czas przemarszu parady (w godz. ok. 12:30 - 14:30) zamknięty będzie ruch pojazdów na ul. Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Święty Marcin. Objazd zamkniętych odcinków ulic w rejonie parady wyznaczono ulicami: Matyi, Roosevelta i Libelta.

11 listopada wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na trasie parady. Ruch autobusów i tramwajów zostanie podporządkowany czasowej organizacji ruchu, a pojazdy przepuszczane będą w miarę możliwości przez śluzy w poprzek trasy przez funkcjonariuszy policji i Nadzoru Ruchu MPK.


Bieg Niepodległości

11 listopada o godz. 11:11 rozpocznie się Bieg Niepodległości. Licząca 10 km trasa rozpoczyna się na ul. Grunwaldzkiej przed ul. Śniadeckich i prowadzi ul. Grunwaldzką (jezdnia północna), przez skrzyżowanie ul. Cmentarnej i Wieruszowskiej (nawrotka). następnie i ul. Grunwaldzką (jezdnia południowa) do mety przy MTP. Szczegółowe informacje na temat utrudnień w ruchu można uzyskać na stronie biegniepodległości.pl oraz pod numerem infolinii 725 590 950.

"Ruch pojazdów na trasie biegu zostanie wstrzymany i będzie wznawiany stopniowo po przebiegnięciu ostatniego zawodnika. Utrudnień w ruchu można spodziewać się od godz. 10:30 do 14:00. W tym czasie wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na trasie biegu, a przejazdy tramwajów i autobusów zostaną podporządkowane czasowej organizacji ruchu. Przejazd poprzeczny przez trasę biegu udostępniany będzie w miarę możliwości przez policję i Nadzór Ruchu MPK. Poza śluzami nie będzie możliwości wjazdu na biegowy odcinek ul. Grunwaldzkiej z ulic bocznych i innych wjazdów" - zapowiada Agata Kaniewska.

"W związku z przygotowaniami do biegu odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga będzie zamknięty dla ruchu od piątku 10 listopada od godz. 23:30, a dla parkowania od godz. 18:00 do czasu zakończenia biegu i przywrócenia stałej organizacji ruchu (maksymalnie do 16:00). Kierowcy powinni wcześniej usunąć samochody z miejsc objętych zakazami postoju. Alternatywny dojazd do centrum miasta od strony południowo-zachodniej ulicami: Bukowską lub Głogowską" - dodaje.

Jak podkreślono, w związku ze zmianami auta najlepiej zostawić na parkingach wokół centrum miasta - pod MTP, Kaponierą, pl. Wolności, a także przy ul. Za Bramką czy ul. Przemysłowej 2.

Jak już wcześniej zalecono, najlepiej w tym czasie korzystać z komunikacji miejskiej. O szczegółach pisaliśmy tutaj.
Program imienin ulicy Święty Marcin znajdziemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro