Reklama

Podolany: mieszkańcy skarżą się na zalegające liście pod posesjami. "Może dojść do wypadku". Jest odpowiedź ZDM w tej sprawie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Geralt/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Geralt/pixabay.com

Do redakcji epoznan.pl napisała w tej sprawie mieszkanka Poznania.

Chciałam zawiadomić o problemie mieszkańców Podolan, a dokładniej ulicy Zakopiańskiej i Ciechocińskiej. Od 2 tygodni góry liści zalegają przed posesjami w pasie drogowym, ponieważ ZDM przestało dostarczać worki na liście z ulicy. Śliskie od deszczu liście stanowią realne zagrożenie wypadkiem. Kto będzie za to odpowiadał? Mimo monitów, rozmów telefonicznych, nie doczekaliśmy się reakcji. Ponad 2 tygodnie temu liście zostały odebrane, odbierający ( mówiący bardzo słabo po polsku Ukraińcy) twierdzili, że worków nie maja, ale ze będą rozwożone osobno. Od tego czasu worków mimo monitów, nie doczekaliśmy się. Nie tylko wygląda to nieestetycznie, ale jest zwyczajnie niebezpieczne. Bardzo prosimy o interwencje - wiadomość od Czytelniczki wpłynęła do redakcji epoznan.pl w poniedziałek po południu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

ZDM odpowiedział, że worków na liście nie brakuje, a wykonawca obsługujący "Akcję Liść" miał otrzymać puste worki z logo ZDM - Mamy także ich zapas w magazynie. Są one dostarczane na bieżąco. Tak jak informowaliśmy już, tegoroczna pogoda sprawiła, że miesiąc później niż zazwyczaj liście zaczęły opadać z drzew. To powoduje ich kumulację na chodnikach oraz zwiększone zapotrzebowanie mieszkańców na worki w krótkim okresie czasu. W ostatnich dwóch tygodniach mieliśmy trzy monity z rejonu ulic Zakopiańskiej i Ciechocińskiej w sprawie niedostarczenia dodatkowych worków na liście. Przekazaliśmy ponaglenie do wykonawcy. Mieszkańcy mogą telefonicznie tel. 61 646 33 44 (miejska infolinia) lub mail: [email protected] składać zamówienia na dostarczenie pustych worków na liście, opadające na miejskie chodniki, położone przy ich posesjach. W zgłoszeniu należy podać nazwę ulicy oraz numer posesji, gdzie ma nastąpić dostawa worków. Przypominamy także dozorcom, administratorom i właścicielom posesji o konieczności sprzątania liści z chodników położonych bezpośrednio przy granicy ich nieruchomości - powiedział Marcin Idczak z ZDM w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro