Reklama

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w centrum miasta. Związane jest to z budową nowej drogi rowerowej

fot. Miasto Poznań
fot. Miasto Poznań

Chodzi o Małe Garbary.

Trwa budowa nowej drogi rowerowej po północnej stronie jezdni ulic Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica i Solnej. Zmieniają się także przystanki i chodniki. W środę, 8 listopada, ruch samochodowy zostanie przełożony z lewego pasa ul. Małe Garbary na prawy. Następnego dnia udostępniony zostanie przystanek autobusowy.

Jak informuje Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie - Przebieg nowej drogi rowerowej widać już na całym odcinku. W ostatnim czasie przy ul. Wolnica i Solnej ułożone zostały krawężniki. Wzdłuż powstającej trasy budowane są także chodniki. Przy ul. Małe Garbary dobiegają końca prace nawierzchniowe w zatoce autobusowej i rozpoczyna się przebudowa zatoki przystanku przy ul. Solnej.

W związku z postępem prac nawierzchniowych, 8 listopada (środa) przewidziana jest zmiana organizacji ruchu na ul. Małe Garbary. Zamknięty zostanie lewy pas ruchu i równolegle otwarty zostanie prawy, już gotowy. Następnie wykonawca przystąpi do rozbiórki nawierzchni wyłączonego z ruchu lewego pasa.

Z kolei od 9 listopada autobusy będą mogły zatrzymywać się na przebudowanym przystanku Małe Garbary. Oznacza to, że pasażerowie nie będą już korzystać z przystanku tymczasowego działającego obecnie przy ul. Garbary - informuje Miasto Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro